Vanspor'un grubundaki 2 takıma ceza…

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Vanspor'un da yer aldığı TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden 2 takıma çeşitli cezalar verdi.

Vanspor'un grubundaki 2 takıma ceza…

Vanspor'un grubunda mücadele eden, çirkin, kötü tezahürat, sportmenliğe aykırı hareket ve takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilen Kırklarelispor ve Ankara Demirspor çeşitli cezalar aldı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, 64 sayılı toplantısında almış olduğu kararda, Vanspor'un da yer aldığı TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden 2 takıma çeşitli cezalar verildi.

TFF tarafından yapılan açıklamada, "Kırklarelispor Futbol A.Ş.'nin, 17.03.2024 tarihinde oynanan Kırklarelispor Futbol A.Ş.-Ankara Demirspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına, Ankara Demirspor Kulübü teknik sorumlusu Metin Akpunar'ın, 17.03.2024 tarihinde oynanan Kırklarelispor Futbol A.Ş.-Ankara Demirspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Öte yandan PFDK'ya sevk edilen Diyarbekirspor'un cezası ise açıklanmadı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2024, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER