Tekstilde hedef 50 bin istihdam…

Van Valisi Ozan Balcı, Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) yapımı devam eden tekstil fabrikalarının inşaatında incelemelerde bulunarak, hedefin 50 bin istihdam olduğunu söyledi.

Tekstilde hedef 50 bin istihdam…

Van OSB’de yapımı devam eden inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Van Valisi Ozan Balcı, kentteki işsizliği minimize etmek için istihdam konusunda önemli adımlar attıklarını vurguladı.

Yeni tekstil fabrikasını yapan yüklenici firma sahiplerinden bilgi alan Van Valisi Ozan Balcı, “Van her alanda ilerliyor ve gelişiyor. Van’ın imarı ve ihyasının yanında vatandaşlarımızın, huzur, refah ve esenliklerine katkı sağlanmak için canla başla çalışıyoruz. İstihdam konusunda önemli adımlar atıyoruz. Valiliğimizin 6 tekstil fabrikası şu an faaliyette. 2 bin insanımız istihdam ediliyor. 4 fabrika daha hızla yükseliyor. Ağustos ayına kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Bu fabrikalarımızda da 2 bin kişi istihdam edilecek. İlimizin işsizliğinin azaltılmasına katkı sağlayacağız. Hedefimiz tekstilde 50 bin istihdam sağlamak. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2024, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER