İpekyolu Belediyesi’nden çocuk akademisi…

İpekyolu Belediyesi’nin projelerinden ‘Çocuk Akademisi’ projesi hayata geçirildi. Akademinin açılış törenine İpekyolu Belediyesi yetkilileri katıldı.

İpekyolu Belediyesi’nden çocuk akademisi…

İpekyolu Belediyesi’nin söz konusu projesi ile ilçedeki öğrencilerin hem okuma alışkanlıklarını geliştireceği, hem de hayallerini gerçekleştirme imkânı bulacağı belirtildi.

Yalı Mahallesi'nde hizmete açılan akademide; bilişim ve teknoloji, yabancı dil, dikkat toplama, tasarım, drama ve bale gibi 12 atölye kuruldu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sağlayacak önemli bir projeyi hayata geçiren İpekyolu Belediyesi; düşler atölyesinde eğitim gören çocuklara hayal kurma, yeteneklerini geliştirme; tasarım ve lego, oyun atölyesindeki öğrencilere ise hayallerini gerçekleştirme imkanı sağlayacak. Öğrenciler bu akademide hayal ettikleri, tasarladıkları birçok şeyi hem yapay zeka hem de 3 boyutlu yazıcılar ile tasarlayabilecek. Dikkat toplama atölyesinde de dikkat dağınıklığı olan çocuklar odaklanmayı öğrenecek, derslerinde ise daha başarılı olacak.Ayrıca akademide zengin bir kütüphane de yer alıyor. Hobi bahçesinde çocuklar toprakla haşır neşir olacak. Binanın çevresindeki ağaçları muhafaza ile çocuklara çevre bilincinin oluşturulması amaçlanacak. Türkiye'de sosyal belediyecilik anlamında ilk olma özelliğine sahip akademiden toplamda 2 bine yakın öğrencinin faydalanması hedefleniyor” denildi.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2024, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER