HÜDA-PAR'ın Muradiye'deki mitingine yoğun ilgi...

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Muradiye’de miting düzenleyen HÜDA PAR’a vatandaşlar büyük bir destek gösterdi.

HÜDA-PAR'ın Muradiye'deki mitingine yoğun ilgi...

   Seçimler için geri sayım başlarken HÜDA PAR belediye başkan adayları çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda Muradiye’de miting yapan HÜDA PAR, gövde gösterisi yaparken alan dolup taştı.

31 Mart Pazar günü yapılacak seçimlerde vatandaşlar, kendilerine 5 yıl boyunca görev yapacak adaylar seçecek. Seçmenleri ikna etmek için çalışmalarını yoğunlaştıran HÜDA PAR, Muradiye’de miting düzenledi.
Yoğun bir katılımla gerçekleşen mitingde Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Mehdi Oğuz ve Muradiye Belediye Başkan adayı Kazım Bilici halka seslendi.

Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başlayan programda kürsüye gelen Bilici, “Yaklaşık 5 aydır sahada siz halkımızın arasındayız. Sizin sorunlarınızı ve taleplerinizi dinliyoruz. Siz bize dediniz ki; ‘Van’ın en kadim ve eski ilçesi olan Muradiye neden bir köye dönüştürüldü. Nüfusu artmasına rağmen ilçemizin bu göç sorununa neden çözüm bulunamıyor? İlçemiz su cennetiyken Muradiye ovası neden susuzluktan tarım yapılamaz hale getiriliyor? Yollarımız çukur, çamur ve çöpten geçilmiyor. Alt yapı olmadığı halde neden defalarca asfalt, kaldırımı ve peyzaj çalışmaları yapılarak kaynaklarımız israf ediliyor, peşkeş çekiliyor? İnsanlarımız neden köylerden şehrimize gelemiyor şehirden köye geri gidemiyor? Bu ulaşım sorununa bir çözüm bulunamayacak mı? Kendi çıkarını değil toplumun menfaatini, maslahatını düşünen bir yönetim olmayacak mı? Muradiye’miz içler acısı bir durumda. Geçimini sağlayamadığı için gurbette zayi olan gençlerimiz ve ailelerimizin durumu ne olacak? İş yapamaz hale geldiği için işyerini kapatan esnafımızın durumu ne olacak?’ Bu kötü gidişata dur demenin vakti geldi. Muradiye’mizi yaşanılabilir bir hale getirmenin vakti geldi inşallah. 31 Mart’ta hep birlikte inşallah bu kötü gidişata dur diyeceğiz.” dedi.

İlçenin yaşadığı sorunları anlatan Bilici, “Bunca sorundan sonra biz neyi gördük? İnsanca bir muameleye, gerçek ve adil bir hizmete, emin ve güvenilir bir yönetime, ehliyet ve liyakat sahibi idarecilere hasret kaldığımızı gördük. Şimdi Muradiye’mizi bu sıkıntılardan kurtaracak marka şehir haline getirecek projelerimizi açıklayacağım. Dönemimizde aynı şehirde yaşamanın gereği olarak herkes eşit hizmet adil muamele görecek ve siyasi görüşüne bakılmaksızın her türlü hizmeti alacaktır. 31 Mart’ta belediye başkanı olarak seçildiğimizde şehrin emini olarak belediyenin malını yetim malı gibi koruyacak ve halkın hizmetine sunacağız. Şehrimizi daha güvenilir, huzurlu ve yaşanılabilir bir şehir haline getireceğiz. Halkımızı dürüst belediyecilik ile tanıştıracağız. Gerçek hizmeti ayağınıza getireceğiz inşallah. Adalet, emanet, hakkaniyet, ehliyet ve liyakat bizim yönetim anlayışımızın temel ilkesidir. Belediyenin kaynakları ve imkanları tüm halkımızındır. Hiçbir ayrım yapılmaksızın herkes belediyemizin hizmetlerinden yararlanacak hiç kimse kendisini öteki olarak görmeyecektir.” diyerek gençlerin istihdam edilmesi, sosyal belediyecilik ve modern bir Muradiye için planladıkları projelerini anlattı.

Pazar günü yapılacak seçimle Muradiye’nin kaderinin değişeceğini söyleyen Bilici, “Size değer vermeyen, dininize, örfünüze, tarihinize saygı göstermeyen, sizleri her türlü insani hizmetten mahrum bırakan, kendi çıkar ve menfaati için memleketi bu hale getiren siyasetçilere ve çıkar gruplarına, politik emellerini halkımız üzerinde gerçekleştirmeye çalışanlara, uzaktan kumanda ile sizi yönetmeye çalışanlara fırsat vermeyin. Sizler hiçbir yere hiçbir tarafa mahkum değilsiniz. İnşallah hep birlikte bu sefer HÜDA PAR diyeceğiz. Bu Pazar günü inşallah bir değişim olacak Muradiye’mizin geleceği şekillenecek. İnşallah Muradiye’mizin hak ettiği hizmetlere kavuşacağı hayırlı bir sonuç ile hep birlikte bu sefer HÜDA PAR diyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Konuşmasına Gazze’de yaşanan soykırımı hatırlatarak başlayan Oğuz ise, “Maalesef işin acı tarafı şu ki Türkiye’de siyaset kurumu da çok ciddi itibar kaybetmiş. Artık insanlarımızın siyaset kurumuna olan güveni en dip noktada. Allah’ın izniyle HÜDA PAR olarak siyaset kurumuna yeniden itibar kazandıracağız. Bunu da inşallah tarafgirliğe son vererek, menfaate dayalı siyasete son vererek, hak ve adaleti tesis ederek sağlayacağız. Partizanlığa son vereceğiz. Halkımız partizanlıktan, tarafgirlikten, menfaate dayalı siyasetten çok çekti. Birisi iktidara geldiği zaman veya bir belediye başkanlığına geldiği zaman kendi partisinden olanlara hizmet ediyor, kendi yandaşına, eşine ve dostuna bütün imkanları sunuyor ama kendisine oy vermemiş diye başka partidendir diye diğer kardeşlerini ihmal ediyor. Gerekli hizmeti onlara sunmuyor. Biz bunu kabul etmiyoruz. Hangi düşünceden olursa olsun, hangi ırktan olursa olsun, hangi partiden olursa olsun, hangi aşiretten olursa olsun Allah’ın izniyle bizim belediyecilik anlayışımızda bizim belediye başkanı ve ekibi halkımızın hepsinin hizmetkârı olacak ve hepsine eşit şekilde hizmet edecek.” diye konuştu.

Adil ve liyakat şiarıyla hizmet edeceklerini vurgulayan Oğuz, “Menfaate dayalı siyaset anlayışı siyaset kurumumuzu çürütmüş. Üstad Bediüzzaman buyuruyor, menfaate dayalı siyaset canavarlıktır. Her seçim döneminde siyasi partiler aramıza karışıyorlar, evlerimize geliyorlar, köylerimize geliyorlar ve bizlere vaatte bulunuyorlar, menfaat ahdinde bulunuyorlar. Kardeşim sen sesini çıkarma senin işin tamam, yolunu, sokağını yapacağız. Bize menfaat için gelenlere şunu söylemeliyiz; Bize menfaatten bahsetmeyin, bize torpilden bahsetmeyin. Gidin adil olun, dürüst olun. Bu millete adil bir şekilde hizmet edin. Eğer benim çocuğum hak etmişse, benim çocuğumun işe girmesi haksa zaten benim çocuğumu işe alacaksın. Ama maalesef bunu onlara söylemediğimiz için onlar da bizi kandırdıkları için başa geldiği zaman menfaati kendi yandaşıyla, eşiyle dostuyla paylaşıyorlar. HÜDA PAR’ın siyaset anlayışında bugüne kadar on binlerce insanımızı ziyaret ettik ama hiç kimseye şahsi menfaat vaadinde bulunmadık. Biz herkes için hak, adalet ve hizmet vadediyoruz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2024, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER