Büyükşehir'in etüt merkezleri öğrencilere umut oldu

Van'da ders çalışma imkânı bulamayan öğrenciler için Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin 22 ayrı noktasında açılan etüt merkezleri öğrencilerin üniversite umudu oldu.

Büyükşehir'in etüt merkezleri öğrencilere umut oldu

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı’nın talimatları doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, evinde ders çalışma imkânı ve interneti olmayan gençlere destek olmak için kent genelinde 22 ayrı noktada etüt merkezi açtı.

İldeki 22 ayrı mahalleye kurulan etüt merkezlerinde sabah 08.00’de ile akşam 22:00 saatleri arasında hizmet everilirken, öğrencilere ayrıca rehberlik hizmeti, kaynak kitap desteği ve sıcak içecek ikramı da yapılıyor.

Verilen eğitim desteğinden dolayı memnun kaldığını belirten Rojbin Kaçmaz Yaklaşık 3 aydır etüt merkezine geliyorum. Gerçekten bu imkânları şu an itibariyle başka yerde bulmak çok zor. Hatta birçok özel dershanede dahi bu şartlara ulaşamayabiliyorsunuz. Öğretmenlerimizin tamamı bize hem ders hem de rehberlik konularında yardımcı oluyor. Bize bu imkânı sağlayan Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi etüt merkezlerinin ders çalışma noktasında kendisine çok yararlı olduğunu ifade eden Muhammed Taha Sarı ise “Yaklaşık 1 yıldır etüt merkezinde ders çalışıyorum.  Daha öncede dershaneye gitmiş biri olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; gerçekten buradaki imkânların dershaneden bir farkı yok. Hatta birçok imkânı dershanelerden daha iyi. Özelikle dar gelirli öğrenciler için bulunmaz bir nimet” diye konuştu.

van bölge gazetesi

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2023, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER