Ürüm’den Van’daki STK’lara ziyaret

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Veysel Ürüm, kentteki Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret etti.

Ürüm’den Van’daki STK’lara ziyaret

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Veysel Ürüm, ziyaretlerine devam ederek kentin farklı kesimleriyle buluşmaya devam ediyor. Ürüm, seçim çalışmalarında halkla ve kentin sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket edeceğini ve şehre hizmet için çalışacağını ifade etti.

“KOOPERATİFLER ŞEHRİMİZ İÇİN BÜYÜK BİR ŞANSTIR”

İlk ziyaretini S.S. Hızır Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine yapan Veysel Ürüm'ü Kooperatif Başkanı Faruk Alpaslan ağırladı. Kooperatif yapısı ve çalışmaları hakkında Başkan Alpaslan’dan bilgi alan Ürüm, “Kooperatifler şehrimiz için büyük bir şanstır. Esnafımız için can suyudur. Başkanımız Faruk Bey, uzun yıllar farklı STK’larda görev almış ve başkanlık yapmış bir isimdir. Kendisine projelerimizi, yola çıkış niyetimizi anlattık. Başkanımızdan da tecrübelerini dinledik. Kendisine bizi ağırladığı için teşekkür ediyorum” dedi.

“OSB’LERİN KENTLE BÜTÜNLEŞMESİ İÇİN PROJELER ÜRETECEĞİZ”

AK Partili Ürüm’ün bir sonraki durağı Van Organize ve Sanayi Bölgesi (OSB) oldu. Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı Memet Aslan tarafından ağırlanan Ürüm, aday olması halinde OSB’lerle işbirliği içinde olacaklarını söyledi. Ürüm, “Şehrimizin gelişmesi ve kalkınması için üretimin artması elzemdir. Bunun yolu da OSB’lerimizin güçlü olmasından geçer. Sanayicilerimiz, üreticilerimiz burada kurdukları işletmelerle binlerce kişiye ekmek veriyor. Bunun kıymetini bilmeliyiz. Aday olup, seçilmemiz halinde OSB’lerin kentle bütünleşmesi için projeler üreteceğiz. Üretim sürecinin aktif olarak içinde olacağız. Sayın başkanımız bizi can kulağıyla dinledi. Fikir ve önerilerini paylaştı. Sağ olsun, var olsun” diye konuştu.

ÜRÜM: ESNAFIMIZIN GÜNCEL DURUMUYLA İLGİLİ BİLGİ ALDIK

Aday adayı Ürüm, OSB ziyaretinin ardından Van Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (VESOB) Başkanı İsa Berge'yi ziyaret etti. Samimi bir ortamda geçen görüşmenin ardından konuşan Ürüm, “Sayın başkanımızla çok uzun süredir tanışıyoruz. Kendisinin fikirleri bizim için çok önemlidir. Esnafımızın güncel durumuyla ilgili kendisinden bilgi aldık. Ülkemiz deprem, kovid-19 vb. süreçler derken çok zor günler geçirdi. Bu durumda şehrimiz de ister istemez etkilendi. İstiyoruz ki esnafımız ülkenin en huzurlu, en çok kazanan ve en çok yatırım yapan esnafı olsun. Göreve geldiğimiz zaman bu konuları kendimize dert edeceğiz. Başkanımız birçok seçim kazanmış tecrübeli bir isim. Kendisiyle çok verimli istişareler yaptık. Konukseverliği için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“BU ŞEHRİN EN BÜYÜK DİNAMİKLERİNDEN BİRİ DE ŞOFÖR ESNAFIDIR”

Yoğun bir tempoda gerçekleşen ziyaretlerin sonraki durağı Van Şoförler ve Otomobilciler Odası oldu. Oda Başkanı Mehmet Emin Tuğrul tarafından karşılanan Veysel Ürüm, seçilmeleri halinde kentteki trafik keşmekeşini çözeceklerini belirterek, şöyle konuştu: “Van’ımız büyük bir şehir. Bu şehrin en büyük dinamiklerinden biri de şoför esnafıdır. Şoförlerimiz de şehrimizin bu trafik çilesinden dolayı isyan etmiş durumda. Bunu görüyoruz, duyuyoruz. Emin başkanımızın da omuzlarında büyük bir yük ve sorumluluk var. Kendisiyle fikir alış-verişinde bulunduk. Başkan olmamız halinde bu şehrin trafiğini gündemin birinci maddesi olarak görüşecek ve çözüme kavuşturmak için mesai saati kavramını ortadan kaldıracağız. Yine şoförlerimizin trafikte daha rahat, sakin, huzurlu olması için alternatifler üreteceğiz. Başkanıma bizi ağırladığı için müteşekkiriz”

“ODAMIZ ‘A’ SINIFI BİR ODADIR, VAN’IMIZI DA İNŞALLAH ‘A’ SINIFI BİR ŞEHİR YAPMAK BİZE NASİP OLACAK”

AK Parti Van Büyükşehir Belediyesi başkan aday adayı Veysel Ürüm’ün son durağı Van Ticaret ve Sanayi Odası (VAN TSO) oldu. Oda Başkanı Necdet Takva tarafından karşılanan Ürüm, ticaret odalarının bir şehrin aynası, vitrini olduğunu kaydederek, “Ticaret ve Sanayi Odası şehrimizin en prestijli kurumların başında gelir. Bura benim ikinci evimdir. Çok uzun yıllar önce bu odaya kayıt yaptırmıştım. Ticaret ve sanayi ehli olan herkesin bu odayla bağı vardır. Odamız ‘A’ sınıfı bir odadır, Van’ımızı da inşallah ‘A’ sınıfı bir şehir yapmak bize nasip olacak. Tüccarın, tacirin sorunuyla birebir ilgileneceğiz. Sayın Başkanımız Necdet Takva ile kardeşlik hukukumuz var. Kendisi bize abilik, dostluk yapmıştır. Tabi başkanımız bizim geçtiğimiz yollardan daha önce geçti hatta büyükşehir adayı oldu. Tecrübelerini çok önemsiyoruz. STK’sıyla, esnafıyla, halkıyla her kesimden kişinin şehirde söz sahibi olması için çalışacağız. Başkanımıza sıcak ilgisi ve misafirperverliği için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2023, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER