Nur Aydın’ın sanat sergisi Vanlı sanatseverlerle buluştu

İpekyolu Belediyesi Atatürk Sanat Galerisi’nde özgün bir sergiye ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin ilk epoksi sanat sergisi sanatçısı Nur Aydın “Sanat Işıltısı Epoksi Sanatı” sergisini Vanlı sanatseverlerle buluşturdu.

Nur Aydın’ın sanat sergisi Vanlı sanatseverlerle buluştu

Belediyeye bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Atatürk Sanat Galerisi Fuaye Alanı’nda düzenlenen serginin açılışını Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan V. Dr. Ozan Balcı gerçekleştirdi.

Açılışa ayrıca Van Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Abdulkadir Umut Kasman, Epoksi Sanatçısı Nur Aydın, İpekyolu Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, epoksi eğitmenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sergiyi gezen Van Valisi Dr. Ozan Balcı, sergilenen eserler hakkında Epoksi Sanatçısı Nur Aydın’dan bilgiler alarak serginin çok doğal, özgün ve başarılı bir sergi olduğunu belirterek serginin Vanlı sanatseverlere hayırlı olmasını diledi.

İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Ayşegül Kahraman, epoksi sanatıyla yapılan eserlerin olduğu sergideki bütün güzelliklere Vanlı hemşehrilerle birlikte şahit olduklarını belirterek, “ Sanat ve sanatçı bizlerin her daim başımızın tacı. Belediye olarak sanata ve sanatçıya olan desteğimizi sürdüreceğiz. Bizler her zaman yanlarında olacağız. Sergide emeği geçen ve birbirinden güzel bu eserleri üreten sanatçımız Nur Aydın’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Epoksi Sanatçısı Nur Aydın ise ilk kez Van’da Epoksi Sanat Sergisini Vanlılarla buluşturmanın vermiş olduğu mutluluğu belirterek, “İnanılmaz bir ilgi ve yoğunluk var. Burada bulunmamıza vesile olan herkese teşekkürlerimi bildiriyorum. Van çok güzel, Van’ı çok sevdik. Buradaki epoksi meraklılarına özel eğitimler düzenledik. Böylece bugünden sonra epoksiye ilgi duyan Vanlılar, hocalarımızdan almış oldukları eğitimlerle hem sosyalleşecek hem de istihdama katkı sunabilecekler. Ben tekrardan çok teşekkür ediyorum” diye belirtti.

Sergiye özellikle İranlı turistler tarafından özel bir ilgi ve beğeni sunuldu. Epoksi sanatı sergisi 12 Ekim 2023 gününe kadar İpekyolu Atatürk Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2023, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER