Fedakâr öğretmen okul deposunu sınıf yaptı

Van'ın Gürpınar İlçesinde ücretli öğretmenlik yapan Figen Yaşar, okulda depo olarak kullanılan alanı hem kendi hem de hayırseverlerin imkanlarıyla düzenleyerek sınıf yaptı.

Fedakâr öğretmen okul deposunu sınıf yaptı

10 yıldır ücretli öğretmenlik yapan Figen Yaşar, tadilat yapılan lojman deponun sınıfa dönüştürülmesinde birçok kişinin katkısının olduğunu ifade etti.

Yaşar, “Gürpınar Akbulut İlkokulunda 2014 yılında ücretli öğretmen olarak göreve başladım. Daha çeşitli okullarda öğretmenlik görevimi sürdürdüm. İlk iş olarak önceki yıllarda anasınıfı olarak kullanılan ancak daha sonra depo, odunluk ve kömürlük olarak kullanılan bölümü tekrar anasınıfı olarak açmaya karar verdim. Bunun için yeterli öğrenci sayısını tespit etmek amacıyla alan taraması ve ev ziyaretleri yaptım. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Salihoğlu ile yapılan yazışmalar sonucunda anasınıfı açılmasına karar verildi. Bunun üzerine hemen yaz tatilinde Eylül ayında lojman deposunun boşaltılıp temizlik ve tadilat işlemlerini yaptık. Tüm giderleri bazı hayırseverler, Gürpınar ilçe Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, okullar ve ilçe Milli Eğitim Müdürümüz ve katkılarımız ile oluşturduğumuz maddi kaynak ile karşıladık. İşçilik konusunda yaşadığımız sıkıntıları kendimiz boya, badana, fayans, okul halısı, işleri yaparak giderdik. Yaklaşık 15 gün süren bu çalışmaları Eylül ayında okulların açılmasına yetiştirdik" diye konuştu.

Okulda görev yaptığı 10 yıl boyunca her dönem bir çalışma yapıp, bir eksiğini giderdiğini belirten Fedakar öğretmen Figen Yaşar, yaptığı çalışmalar sonucunda mutlu olan öğrencileri gördüğü zaman kendisinin de mutlu olduğunu ifade etti.

VAN BÖLGE GAZETESİ: NİHAT AKARSU

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2023, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER