İpekyolu'nda yeme-içme yerleri denetlendi

İpekyolu Kaymakamlığı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri yeni kontrollü normalleşme kapsamında yeme ve içme yerlerini denetledi. Ekipler, yapılan denetlemelerde, işletmecilere, yüzde 50 kapasiteyi aşmamaları ve masalar arasındaki mesafeye dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulundu.

İpekyolu'nda yeme-içme yerleri denetlendi

  İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde uygulanmaya başlayan “Dinamik Denetim Süreci” kapsamında başlatılan denetimler İpekyolu İlçesi’nde yoğun bir şekilde devam ediyor.  Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan öncülüğünde kurum amirleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, belediye zabıtası, meslek odaları ile ilçe denetim ekipleri tarafından oluşan 170’i alt ekip olmak üzere bin kişilik ekiple kapsamlı denetimler gerçekleştiriliyor. Oluşturulan ekipler, ilçedeki ticari taksiler, şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım araçları, pazar yerleri, manav, lokanta, restoran, çay ocakları, otel, düğün ve nikah yapılan yerler, berber, kuaför ve güzellik merkezlerinde kapsamlı denetimler yapıyor.

  “GIDA KONTROL EKİPLERİ 5 BİN 300 DENETİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

  İpekyolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü de rutin gıda denetimlerinin yanı sıra, Covid-19 salgını hakkında bilgilendirme çalışmaları yaparak, Vanlı tüketicilerin sağlıklı gıdaya ulaşmalarını temin etmek amacıyla denetimlerini daha da sıklaştırdı. Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Gıda Kontrol ekipleri tarafından salgın başladığı günden itibaren hafta sonları da dahil olmak üzere bugüne kadar toplam 5 bin 300 Gıda Satış ve Toplu Tüketim yerinde denetim gerçekleştirilirken bu denetimlerde 93 İşletmeye idari işlem uygulandı.

  “COVİD-19 SALGINIYLA İLGİLİ DETAYLI BİLGİLER VERİYORUZ”

  Gıda ve toplu tüketim denetimleriyle ilgili açıklama yapan İpekyolu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nizamettin Yıldızbaş, “Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’ın talimatlarıyla rutin denetimlerimize ek olarak ‘Dinamik Denetim Süreci’ denetimlerimiz de tüm yoğunluğu ve hassasiyetiyle sürüyor. İlçemizdeki İşletmelerde hijyen kurallarına uyulup uyulmadığının kontrolü yapılırken, işletme sahipleri ve çalışanlarına Covid-19 salgını ile ilgili alınması gereken tedbirler hakkında detaylı bilgiler veriliyor. İşletmelerimize özellikle insan sağlığını tehlikeye atacak tüm unsurların ortadan kaldırılmasını maske, mesafe ve hijyen hususlarının esnetilmeden devam ettirilmesini hatırlatıyoruz. Gıda Kontrol Görevlileri tarafından yapılan bu denetimlerin daha etkin ve sürdürülebilir olması için vatandaşlarımızdan gıda ile ilgili karşılaştıkları herhangi bir olumsuzluğu 7 gün 24 saat iletebilecekleri Alo 174 Gıda Hattına iletmelerini istiyoruz” dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER