SP İl Başkanı İlhan: Yarım bırakılan işler tamamlanmalı

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, 31 Ekim’de Van’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, kentte yapılmaya kalkılan, ancak yarım bırakılan işlerin olduğunu belirterek, “Söz konusu işlerin tamamlanmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

SP İl Başkanı İlhan: Yarım bırakılan işler tamamlanmalı

    Haftalık olarak Van’ın sorunları ile ilgili basın toplantıları düzenleyen SaadetPartisi Van İl Başkanı Özay İlhan, bu haftaki toplantıda kentte yapılması planlanan, ama yapılmayan işlere değindi.

     31 Ekim’de partisinin il başkanlığı kongresine katılmak için Van’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hatırlatmalarda bulunan Saadet Partisi İl Başkanı Özay İlhan, “Bu haftaki gündemimiz önümüzde ki günlerde ilimize gelecek olan Sayın Cumhurbaşkanımıza ilimizde yapılmaya kalkılan ve yarım yamalak bırakılan işleri hatırlatmaktır. Van Çevreyolu 10 yıldan fazla süredir yapımına başlanmış yarım bırakılmış ve her ay farklı şekillerde söz verilmiş netice olarak yarım yamalak kalmıştır. Van Şehir Stadyumu defalarca söz verilmiş portatif tribünler yapılmış ve bir türlü yeni stadyum noktasında adım atılmamıştır. Van Şehirlerarası otobüs terminali bir türlü yenilenmemiş yanı başına ek bina yapılarak çözüm üretilmeye çalışılmış sonuç olarak şehrimize yakışmamaktadır. Şehrimizin en merkezi noktasında Van City adında bir Avm yapılmış ve işlevsiz bir hal almış hali hazırda satışa çıkarılması gündeme getirilmiştir. Van Kent Meydanı yapılacak diye tarihi Van Müzesi yıkılmış, projeye başlanmış ve her ne hikmetse bu proje de neticelendirilmemiş sözler havada kalmıştır. Van'ımızın merkezinde Otopark adı altında devasa bina yapılmış faaliyete geçmeden defalarca tadilat yapılmış en sonunda bir ucube olarak şehir merkezinde kalmış milyonlarca para heba edilmiştir. Van İskelesi insanların ailecek vakit geçirdiği nefes aldığı bir yerken bir anda yıkılmış yarım yamalak bırakılmıştır. Van Adliye Lojmanları yapılmış bir gün bile kullanılmadan harabeye dönüşmüştür. Van Kent Müzesi yapılacak diye devletin kesesinden toplantılar tertip edilmiş netice olarak hiç bir şey yapılmadan proje askıya alınmıştır. Valilik karşısında bulunan tekel binası için defalarca söz verilmiş hiç bir adım atılmamıştır” ifadelerini kullandı.

   İlhan, 10 başlıkta hatırlattığı yarım yamalak işlerin daha fazla olduğunu anlatarak, “Fakat görmekteyiz ki gelinen nokta da Van ve Erciş’e iki iş yapılmış ve her ikisi de dört dörtlük tamamlanmıştır. Birisi Van F tipi Cezaevi, ikincisi Erciş Cezaevidir. Eğer bu şehre hizmet olarak cezaevlerini layık görüyorsanız, söyleyecek sözümüz yoktur. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza yarım yamalak bırakılan işleri hatırlatıyor ve tamamlanması için harekete geçmeye davet ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER