Aşkan'dan, Ak Parti'ye teşekkür ziyareti...

Başkale Ziraat Odası Başkanı Rahmi Aşkan, Başkaleli çiftçilerle birlikte AK Parti Van İl Başkanlığı’na çiftçilere yapılan yardımlardan dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.

Aşkan'dan, Ak Parti'ye teşekkür ziyareti...
Başkale Ziraat Odası heyetini; Parti binasında İl Başkan Vekili Abdullah Çalım, İl Başkan Yardımcıları karşıladı.

    Toplantı salonunda yapılan görüşmede konuşan Başkan vekili Çalım, İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’nun selamlarını ileterek, ziyaretlerinden dolayı Başkale heyetine teşekkür etti.

    AK Parti’nin herkesin evi olduğunu söyleyen başkan vekili Çalım, “Burası milletimizin yuvasıdır, hepimizin yeridir, bizde ayrım gayrım olmaz. Her bir vatandaşımız bizim için kıymetlidir. Sizlerin Başkale’den çiftçi kardeşlerimizle birlikte İl başkanlığımıza gelerek ziyarette bulunmanız bizim için anlamlıdır. Bizler her zaman sizlerin yanındayız, yanınızda da olmaya devam edeceğiz”dedi.

    İlgi ve alakalarından dolayı AK Parti teşkilatına teşekkürlerini ifade eden Başkale Ziraat Odası Başkanı Rahmi Aşkan ise, "Tarım Bakanlığı’nın Başkaleli çiftçilere yönelik olarak belirlediği Doğrudan Gelir Desteği (DGD) rakamlarının geçen yıllara oranla azaltıldığını gören çiftçilerin kendilerine müracaat ettiğini, bunun düzeltilmesi için de AK Parti Başkale İlçe Başkanlığı’na giderek İlçe Başkanı Muğdat Saruhan ve İlçe Koordinatörü Murat Kiraz’la görüşerek yardımcı olmalarını istedik. Bizi kırmayarak birlikte Ankara’ya gelen Başkale Ak Parti ilçe Başkanı Muğdat Saruhan ve Murat Kiraz ile birlikte AK Parti Van Milletvekili Abdulahad Arvas beyle görüşme sağladık. Milletvekilimizin ‘sorunu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşerek anında düzelttiğini ve bu sorunun giderilmesinin Başkaleli 5 bin çiftçiye büyük fayda getirdiğini’ söyledi. Başta AK Parti Van Milletvekilimiz Abdulahad Arvas bey başta olmak üzere il Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, İlçe Başkanı Muğdat Saruhan ve ilçe koordinatörü Murat Kiraz’a teşekkür ediyorum. Sizleri ziyaret etmekten çok memnun oldum. Gösterdiğiniz yakın ilgiden dolayı da sağ olun”ifadelerini kullandı.

    Başkale AK Parti ilçe Başkanı Muğdat Saruhan da, “AK Parti olarak her zaman Başkaleli hemşehrilerimizle birlikteyiz. Bu sorunun iletilmesinin ardından Ankara’ya gidilerek Milletvekilimiz Abdulahad beyin devreye girmesiyle sorunun çözülmesi çiftçilerimizi ve dolayısıyla halkın tamamını ilgilendiren bir konu olduğu için memnuniyetle karşılandı. İl Başkan vekili Abdullah Çalım ve Başkan yardımcılarına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum”diye konuştu.

    Toplantıda AK Parti İl Başkan yardımcıları Osman Türkmen, Hakan Sönmez, İl Sekreteri Mehmet Tuğrul, Başkale ilçe koordinatörü Murat Kiraz ve İl yönetim kurulu üyesi Gökhan Hanoğlu’da hazır bulundu. Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 20:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43