Hüdapar heyetinden, Ak Parti'ye ziyaret...

Hür Dava Partisi Van İl Başkanı Rasim Saygın, İl Başkan Yardımcısı Faruk Taşan, Teşkilat Başkanı Mikail Gültepe, Gençlik Kolları Başkanı Fetullah Kaymaz ve Sedat Vatan’la birlikte AK Parti Van İl Başkanlığına gelerek Kayhan Türkmenoğlu’nu ziyaret etti.

Hüdapar heyetinden, Ak Parti'ye ziyaret...
Geçtiğimiz günlerde Koronavirüs testi pozitif çıkan ve karantina sürecini evde tamamlayan AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’na geçmiş olsun dileklerini ileten Saygın, ümmetin ve insanlığın başına bela olan hastalığın bir an evvel yok olması için maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması gerektiğini söyledi.

   

    SAYGIN: "HDP, MAZLUM KÜRT HALKINI KULLANIYOR"

   

    Van'ın birçok sıkıntılarının olduğunu ve salgın hastalığının da bu sıkıntıların artmasında etkisi olduğunu belirten Başkan Saygın, "Bunun için alınabilecek tedbirler konusunda partilerin bir araya gelmesinin zamanı olduğunu, istişareye dayalı bir sistematiğin oluşmasının Van’a fayda getireceğini, halkımız covid-19 hastalığıyla boğuşurken bazı kesimlerin Boğaziçi Üniversitesi bahanesiyle halkı sokaklara dökmek için harekete geçtiğini ifde etti.

   

    Boğaziçi Üniversitesinde algı oluşturmaya çalışan zihniyetin Van’da da HDP'yi kullandığının altını çizen Saygın, HDP’nin de bölgede mazlum Kürt halkını kullandığını söyledi.

   

    İl Başkanı Rasim Saygın, gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ederek, "biz fikir partisiyiz, insanımızı fikri bozuk gruplara ve kesimlere teslim edemeyiz. Bunun için partiler arası istişare kentin sorunlarının azalmasına etki eder. Elbette bizde sizin gibi LGBT derneklerinin peşinde koşan, bugün bile Boğaziçi gibi bir Amerikan üniversitesi için halkı sokaklara dökenler ile istişare etmeyiz" dedi.

   

    TÜRKMENOĞLU: LGBT DERNEKLERİNE PARA AKTARANLARLA İSTİŞARE OLMAZ

   

    HÜDAPAR'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ise, "Bizim kültürümüzde istişare etmek önemlidir. Bizler de buna dayalı çalışıyoruz. Hafta içi onlarca oturum ve toplantı yaparak, partimizin ve şehrimizin nasıl daha iyi bir yere getirileceğini konuşuyoruz. Biz de sizin gibi partilerimizin bir araya gelip şehri konuşmasını isteriz. Takdir edersiniz ki sapkın ideolojilerin temsilcileriyle istişare yapılmaz. Şehrimiz de halkın duygularını istismar ederek oy alan ve LGBT gibi derneklere belediye başkanlıkları döneminde para aktaran ve  geçmişte camilerimizi kapatan, halkımıza zulmeden ve bugün eline fırsat geçerse yine aynı zulümleri yapacak olan CHP ve türevleriyle istişare edilemez. Bizler demokrasi ve hürriyet derken onlar kölelik ve  anti demokrasi peşindeler. Sizin, istişare yapalım derken onları kast etmediğinizi biliyorum. Bunun için ilerleyen günlerde bu devleti, bu dini önemseyen partilerle bir araya gelip konuyu müzakere edip,  İslami ve milli kültürümüzün gençlerimize aktarılmasının yolunu konuşmalıyız. Bizler bir medeniyetin temsilcileriyiz buna dayalı istişarelere önem veriyoruz" diye konuştu. Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER