Sezer Bayramoğlu güven tazeledi

AK Parti Van İl Başkanlığı, yoğun güvenlikli pandemi tedbirleri altında koronavirüs sonrası ilk ilçe kongresini Edremit İlçesi’nde gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Sezer Bayramoğlu, kongrede yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Sezer Bayramoğlu güven tazeledi

      AK Parti Van’da, daha önce başlatılan ve 4 ilçenin gerçekleştirildiği, ancak Koronavirüs salgını sebebiyle 9 ilçenin kalan kongrelerine başladı. İlk kongre, Edremit İlçe kongresi, Kovid-19 virüs salgını sebebiyle, etrafı açık halı sahada yapıldı.

   Kongre alanı, misafirler içeri alınmadan önce dezenfekte edilirken, kapı girişlerinde ellere dezenfekten sıkıldı ve ateş ölçümü gerçekleştirildi. Bu arada 65 yaş üzeri delegelerin salona gelmemeleri tavsiye edildi.

   Kongreye, İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, AK Partili Belediye Başkanları, İlçe başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan kongreye partinin Van İl Koordinatörü Alaattin Parlak Divan başkanlığı etti. Kongrede bir konuşma yapan İlçe Başkan Adayı Sezer Bayramoğlu, bugüne kadar getirdikleri dava bilincini, bundan sonra da partilerinin ilkeleri içerisinde devam  edileceğini söyledi. Bayramoğlu, üzerlerine yüklenen sorumluluğun bilincinde hareket ederek 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine giden yolda büyük çaba sarf edeceklerini sözlerine ekledi.

   Ardından bir konuşma yapan AK Partili Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, kongrelerin partiler için düğün özelliği taşıdığını belirten Say, " Bizlerin bazen yeyse düştüğümüz, yorulduğumuz bir zamanda liderimiz Recep Tayyip Erdoğan yeni bir müjde ile karşımıza çıkıyor, bizlerin yenilenmesine vesile oluyor. 2023 hedeflerine doğru durmadan ilerlememizi sağlıyor. Bu sebeple liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Dava arkadaşlarımızla birlikte ev ev dolaşarak gönül seferberliğini kuracağız. İlçe kongremizin İlçemize, Vanımıza ve Türkiyemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

 

   TÜRKMENOĞLU: 1 GRAMLIK VİRÜS, 8,5 MİLYAR İNSANI ESİR ALDI

   Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ise yaptığı konuşmada, 19. yılını kutlayan partilerine bu güne  kadar hizmet eden sandık görevlileri, mahalle başkanları müşahitler, meclis üyeleri, Teşkilat mensupları, kadın, gençlik, ilçe, İl başkanlarına ve Milletvekillerine teşekkür etti. Edremit'te kadın seçmen sayısının çokluğuna dikkati çeken Türkmenoğlu, " Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bir dönemden geçiyoruz. Toplam ağırlığı 1 gram etmeyen virüs, dünyadaki 8,5 milyarı esir aldı. Kongreler değişim, yenilenme ve bir araya gelme sürecidir. Bu dava kutlu bir davadır. Küçük meselelerle bertaraf edilemez. Bu dava Ayasofya'dır, Libya'dır. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın bizlere müjdelediği Karadeniz'deki doğalgaz ülkemizin çok daha güçlü yarınlara emin adımlarla ulaşmasına vesile olacaktır. Tam bir kurumsal yapı içerisinde AK Partiyi Van ve Edremit'te hak ettiği seviyelere hep birlikte çıkaracağız."  Edremitte yoğun katılım sağlayan delegelerimize ve  onların oyları İle seçilecek yönetime başarılar diledi.

   Kongrede Van Milletvekilleri Abdulahat Arvas ve Osman Nuri Gülaçar'da günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı sinevizyon aracılığı ile aktarıldı. Bu arada İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, daha önce görev yapan Edremit İlçe Başkanı Savaş Nurullah Kıylık'a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi verdi. Bu arada faaliyet ve gelir - gider raporları okunarak oylandı.

Tek liste halinde gidilen kongrede Sezer Bayramoğlu, 400 delegenin oyunu alarak İlçe Başkanı seçildi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2020, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER