İpekyolu'nun bazı mahallelerinde sel etkili oldu

Van’ın İpekyolu İlçesi’nde bazı mahallelerde etkili olan sağanak sele neden oldu. Selden dolayı birçok kümes hayvanı ve onlarca kovan arı telef olurken, ekili tarım arazileri de kullanılamaz hale geldi.

İpekyolu'nun bazı mahallelerinde sel etkili oldu

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sinan Aslan selin olduğu bölgelerde incelemelerde bulundu.

Aslan, “Belediyemiz, çevre koruma ekiplerimiz, VASKİ ve DSİ elinden gelen çalışmaları yapıyor. En kısa sürede bu sıkıntılı durumun üstesinden geleceğiz.” dedi.

 

Van ve çevresinde İpekyolu ilçesine yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunan Buzhane ve Yalı mahallelisinde ise gece saat 02.00 sıralarında başlayan sağanak sele yol açtı.

Selden dolayı ekili tarım arazilerinin zarar gördüğü mahallelerde birçok kümes hayvanı ve onlarca arı da telef oldu.

 

“TÜM BİRİMLER SEFERBER OLDU”

 

Mahalle sakinlerinin yetkililere durumu haber vermesi üzerine bölgeye belediye, kaymakamlık, İtfaiye ve Tarım Orman Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Ekipler, iş makineleriyle zarar gören bölgelerde çalışma yaparken, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri de hasar tespit çalışması yaptı.

ASLAN: VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDURİYETİNİ GİDERECEĞİZ

Selin ardından zarar gören bölgelerde inceleme yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, yaşanan sıkıntılı durumun en kısa sürede giderilmesi için yoğun şekilde çalıştıklarını belirtti.

Aslan, "Olumsuz hava koşulları neticesinde Yalı ve Buzhane Mahallesi'nde ciddi sıkıntı yaşayan bölgelerimiz oldu. Biz de vatandaşlarımızı ziyaret edelim, yaşanan olumsuzluğu yerinde görelim, hasar tespitinde bulunalım diye mahallelerimizi ziyaret ettik. Belediyemiz, çevre koruma ekiplerimiz, VASKİ ve DSİ elinden gelen çalışmaları yapıyor. En kısa sürede bu sıkıntılı durumun üstesinden geleceğiz. Tarım ve Çevre Müdürlüklerimiz de hasar tespiti yapıyor. Allah yardımcımız olsun, yağıştan dolayı zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Çalışmalarda emeği geçen arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. İnşallah vatandaşlarımızın mağduriyetlerini en kısa sürede gidereceğiz.” diye konuştu.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2020, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER