Başkan Say, selden etkilenen bölgeleri inceledi

Van’ın Edremit ilçesi, etkili olan aşırı yağmur sonrası sele teslim oldu. Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, sel olayının yaşandığı bölgeleri gezerek incelemelerde bulundu.

Başkan Say, selden etkilenen bölgeleri inceledi

 

         Edremit İlçesi’nde dün gece etkili olan sağanak yağış bir çok hayvanın telef olmasına sebep olurken, ekili tarım arazileri ise kullanılamaz hale geldi.

   Sağanak ile birlikte Devlet Su İşleri 17. Bölge Müdürlüğü’ne (DSİ) ait sulama kanallarının taşması sonucu bir çok mahallede su taşkınları yaşanırken, Edremit Belediyesi’nin tüm ekip ve araçları ise sel bölgelerine seferber edildi.

    İlçeye bağlı bazı mahallerde aynı sıkıntı yaşanırken, Van Vali Yardımcısı Turgut Gülen, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Van Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Esiner Çetin ve DSİ 17. Bölge Müdürü Ayhan Şahna ise sabahın erken saatlerinde mahalleleri gezerek incelemelerde bulundu. Zarar gören bölgelerde ekiplerce çalışma yürütülürken, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Orman Müdürlüğü ekipleri de hasar tespit çalışması gerçekleştirdi. Başkan Say’ın talimatı ile harekete geçen Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı iş makinaları ise mahallelerde, sel sularının daha fazla zarar vermesinin önüne geçmek için çalışma yürüttü.

  

       “Ekiplerimiz geceden beri teyakkuzda”

        Eminpaşa Mahallesindeki incelemeleri esnasında yer yer vatandaşları dinleyen Başkan Say, yaraların sarılması noktasında çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü belirtti. 

   Sabah saatlerinde bölgeyi gelerek incelemeleri esnasında vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Say, sel sonrası Edremit Belediyesi ekiplerinin gerekli müdahale için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Başkan Say, “Selin yaşanması ile birlikte tüm ekiplerimizi ve araçlarımızı anında bu mahallelerimize sevk ettik. Geceden beri yer yer sel sularına müdahale eden ekiplerimiz çalışmalarına aralıksız devam ediyorlar.  Ancak ben de bizzat yerinde görmek istedim. Kalıcı önlemler almak amacıyla incelemelerde bulunduk. Olayın takipçisiyiz. Hiçbir vatandaşımızın canına ya da malına zarar gelmemesi için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor” dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2020, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER