banner31

İpekyolu Belediyesi'nden, kültür sanat etkinliği...

Van'ın İpekyolu Belediyesi tarafından Van Devlet Tiyatrosunda “Vohoo ve Arkadaşları” isimli çocuk tiyatro oyunu sergilendi.

İpekyolu Belediyesi'nden, kültür sanat etkinliği...

     Belediyeye bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından kurulan Kültür ve Sanat Akademisi hem müzik hem de tiyatro alanında çalışmalarını, etkinliklerini yoğun şekilde sürdürüyor. Akademiye bağlı Tiyatro Kulübü tarafından çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için “Vohoo ve Arkadaşları” isimli çocuk oyunu sergilendi.

 
    “AİLELER VE ÇOCUKLAR OYUNA YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ”
     Ümit Doğal'ın yazıp yönettiği, Veysel Ete, Mehmet Özhan ve Yaşar Yayan'ın oynadığı çocuk oyunu Van Devlet Tiyatrosunda 2 seans şeklinde oynandı.  Tiyatro salonuna gelen vatandaşlara çeşitli ikramlar yapıldı. Çocuklara hayvan sevgisi aşılamayı amaçlayan, insanların hayvanlara eziyet etmemesini öğütleyen oyun çocukları hem güldürdü hem de bilgilendirdi. Oyuna aileler ve çocuklar yoğun ilgi gösterdi.
Veliler ve çocuklar, oyundan çok keyif aldıklarını, oyunun eğitici olduğunu belirterek, İpekyolu Belediyesi’ne teşekkür etti.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER