Vanspor’da işler yolunda gitmiyor

Mersin deplasmanındaki rezil oyun Karacabey maçıyla da devam etti.  Sonuç Rezalet…

Mersin hezimeti sonrası konuk ettiğimiz Karacabey karşısında galibiyetten başka bir düşüncesi olmayan temsilcimiz Vefa Gourp Vanspor yetersiz bakiye misali zayıf rakibi karşısında sahanın her yerinde yetersiz kaldık.

Kazandığımız maçlarda futbol şansı yanımızda vardı. Bu kez o şansta yoktu. Van Atatürk Şehir Stadı'na gelen herkesin beklentisi iyi futbol ve farklı galibiyetti. Fakat Mustafa Sarıgül ve öğrencileri yine herkesi yanıltmayan kötü bir performans sergilediği zayıf rakibi karşısında beklentilerin altında kalarak, bir kez daha maça gelen taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattılar.

Maç öncesine gelecek olursak; Mersin rezaletiyle kapattığımız haftanın ardından Karacabey maçı bir fırsattı. Ayağımıza gelen fırsatı teptik. Böylesi zayıf takımlar karşısında çıkar adam gibi oynar maçı kazanır, bir önceki haftanın kötü tablosunu siler, taraftarına kendi affettir, formanın hakkını verirsin. Maalesef Vanspor'da Mersin rezaleti Karacabey karşısında da devam etti.

Karacabey'in puan tablosundaki yeri ve ligdeki performansına göre Mersin rezaleti sonrası Karacabey bir şans bu maçı farklı kazanırız düşüncesiyle büyük keyifle her futbol sever gibi bizlerde Pazar günü Van Atatürk Şehir Stadı'nın yolunu tuttuk.

TSYD tarafından akredite edilmiş bizlere ve ayrılan basın tribününde yerimizi aldık. Keyifli bir maç izleyeceğimizi sanıyorduk ama maç sonu yine hüsran yine hüsran...

Gole kadar iyi, golden sonrası evlere şenlik...

Rakip ligin zayıf takımlarından öyle aham şaham bir futbol ortaya koymadı ama aklı oynadı. Haddini bilerek oynadı. Vanspor'da ise yine değişen bir şey yok. Belki son dakika veya uzatmalarda şansla ve tesadüfen bir gol bulur haftayı kurtarırız düşüncesi hakimdi.

Kısacası geride bıraktığımız diğer maçlarda olduğu gibi Karacabey karşısında da kötü oyunla ecel terleri döktüğümüz bir 90 dakika oldu diyebilirim.

Duygusallığa gerek yok gelinen noktada durum vahimdir. Yönetimde söz sahibi olanların artık yumruğunu masaya vurma zamanı gelmiştir. Bugün yapmasanız yarın başınız ağrır o yüzden bugünden itibaren takım üzerindeki ağırlığınızı hissettirmelisiniz.

Öyle protokol tribününde oturup, sosyal medya üzerinden şampiyonluk mesajları verip, taraftara seslenmekle şampiyonluk gelmiyor. Kulüp başkanı, yönetimi, menajeri, hocası, futbolcusu bunu iyi bilmelidir; Vanspor ne mahalle, ne ilçe takımıdır.

Vanspor bu şehrin ortak paydası, değeri ve markasıdır. En önemlisi Vanspor kimsenin egosunu tatmin ettiği yer değildir. Günah keçisi aramayın. Suçlu en başta yönetimdir. Gönderilmesi gerekenler varsa gönderin gitsin. Kimse Vanspor'dan büyük değildir. İş işten geçmeden, bugün itibariyle herkes şapkasını önüne bırakıp iyi düşünsün.

Rakiplerinize bakın, bir kaç şehir takımı hariç geri kalan hepsi ilçe takımı. Çoğu doğru düzgün transfer bile yapamayan kulüpler. Son 10 yılın belki de en zayıf grubunda mücadele ediyorsunuz. Şampiyonluk yolunda kurulan üç takımdan biriyiz.

Bu futbolcu kadrosuyla bu şehre yakışan futbol yok. Bir inanmışlık yok. Mücadele yok. Kenar yönetimi desen sezon başından beri yok. Pazar günü oynanan oyun ve skor Van'a yakışmadı.

Karacabey maçını kötü bir anı olarak geride bıraktık. Bu maçı unutup, önümüze bakmalıyız. Hafta sonu başkent temsilcisi Ankaraspor deplasmanına konuk olacağız. İki takım açısından zirveyi yakından ilgilendiren bir maç olacak. Bu duygu ve düşüncelerle temsilcimiz Vanspor’a yürekten başarılar diliyorum.

Kalın sağlıcakla...

YORUM EKLE