Van’a 2 yeni kütüphane kazandırılıyor

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yeni İl Halk Kütüphanesi ve Çocuk Kütüphanesi inşaatında çalışmalar devam ediyor. 7 bin 366 metrekarelik alan üzerine 2 kat şeklinde inşa edilecek proje kentte eğitime büyük katkı sağlayacak.

Van’a 2 yeni kütüphane kazandırılıyor

Gençlerin ve çocukların eğitimine büyük önem vererek, kendilerini geliştirmeye teşvik eden, Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi, kente farklı bir konseptte ikinci halk kütüphanesi kazandırıyor.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı’nın girişimleriyle hayata geçirilen proje, kentin eğitim ve kültür hayatına büyük katkı sağlayacak. Şerefiye Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde bulunan Van Devlet Tiyatrosu binasının yanında inşa edilen yeni İl Halk Kütüphanesi ve Çocuk Kütüphanesi’nin temeli atılarak, inşaatına başlandı. 

Çocuk kütüphanesi ve yetişkin kütüphanesi olmak üzere iki ana bölümden oluşan ve bünyesinde dijital kütüphane, şehir araştırma merkezi, kulüp çalışma odası, atölyeler, çalışma salonu, kafe, çok amaçlı salon, veli bekleme salonu, bebek bakım odası, 0-3, 3-6, 6-12 ve 12-15 yaş aralıkları için farklı salonlar, etkinlik alanları, arşiv, depo, WC’ler, sığınak ve mescit gibi donatılar yer alan projede çalışmalar sürüyor.

Projenin kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine açılması hedefleniyor.

Van Bölge Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER