Van YYÜ’de Gazze’de soykırıma hayır sergisi ve kermes

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi koordinesinde ‘Gazze’de Soykırıma Hayır Sergisi ve Kermesi’ yapıldı.  

Van YYÜ’de Gazze’de soykırıma hayır sergisi ve kermes

Gazze’de yaşanan savaş dramına dikkat çekmek ve Gazze halkına maddi destek sağlamak amacıyla düzenlenen hayır kermesi Van YYÜ personelleri ve öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.

İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin ve akademisyenlerinin öncülüğünde hazırlanan kermesten elde edilen gelir ve toplanan bağışlar Gazze halkına ulaştırılacak. Alle Yolunda kurulan kermes alanında aynı zamanda İsrail-Filistin savaşının vicdanları rahatsız eden görüntülerinden oluşan sergi de yer aldı.

‘Gazze’de Soykırıma Hayır Sergisi ve Kermesi’ni ziyaret eden Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, “Filistin halkına yönelik insanlık dışı saldırıların bir an önce son bulması en büyük arzumuzdur. Masum bebeklerin, çocukların, sivil kadın ve erkeklerin bulunduğu yüzlerce Filistinli vatandaşın ölmesine ve yaralanmasına neden olan bu kanlı savaşın faillerini kınıyoruz. Hayatını kaybeden tüm Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, kalanlarına baş sağlığı; yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. İlahiyat Fakültemiz bugün çok anlamlı ve örnek bir etkinlik yapıyor. Ayrıca böyle bir etkinlikte akademisyenlerimizin özellikle de öğrencilerimizin bizzat yer almalarının örnek olması açısından etkinliği çok daha değerli kıldığı kanaatindeyim. İnsani duyarlılığın önemli bir göstergesi olan bu etkinliğe emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Candan da etkinliğe ilgi gösteren, maddi ve manevi destek veren herkese teşekkür etti.

Gazze’de Soykırıma Hayır Sergisi ve Kermesi’ni Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve Eşi Duygu Şevli, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Kayri ve Prof. Dr. Cemil Göya, Genel Sekreter Cahit Tekin ile çok sayıda personel ve öğrenci ziyaret etti.

Sergi ve kermes, 26-27 Ekim olmak üzere iki gün boyunca devam edecek.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2023, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER