Van Gölüspor'da, Mazıdağı Fosfatspor hazırlıkları sürüyor

Van'ı Bölgesel Amatör Lig'de temsil eden ve geçtiğimiz hafta deplasmanda karşılaştığı Kayabağlar Beldesi Gençlikspor'u 2-0 mağlup eden Van Gölüspor, önümüzdeki hafta sahasında konuk edeceği lider Mazıdağı Fosfatspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Van Gölüspor'da, Mazıdağı Fosfatspor hazırlıkları sürüyor

İlk devrenin son maçlarında aldığı galibiyetlerle dikkatleri üzerine çeken Van Gölüspor, ligin ikinci devresinde beklenen çıkışı yakalayamamıştı. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta deplasmanda karşılaştığı Siirt temsilcisi Kayabağlar Beldesi Gençlikspor'u 2-0 mağlup eden Van Gölüspor, haftalar sonrası 3 puan ile tanışmıştı.

Ligin ilk devresini 19 puanla altıncı sırada tamamlayan ve ikinci devrenin ilk maçında Meskan Ölmez Madencilik Hakkari Zapspor'a 2-1 mağlup olan Van Gölüspor, ikinci hafta maçında ise Bitlis Özgüzelderespor'a 3-2 mağlup olmuştu.

İkinci devrenin üçüncü haftasını BAY geçen Van temsilcisi, dördüncü hafta maçında ise sahasında Şırnak Petrolspor'a 1-0 mağlup oldu. İkinci devrenin beşinci hafta maçında Diyarbekirspor ile karşı karşıya gelen ve 4-1 mağlup olan Van Gölüspor, altıncı hafta maçında sahasında karşılaştığı Yenişehir Belediyespor ile 1-1 berabere kalmıştı.

İkinci devrenin yedinci hafta maçında ise Çınar Belediyespor'un ligden ihraç edilmesinden dolayı 3-0 hükmen galip sayılan Van Gölüspor, ikinci devrenin sekizinci hafta maçında sahasında konuk ettiği Batman Kayraspor ile ise 2-2 berabere kalmıştı.

Geçtiğimiz hafta ise deplasmanda karşılaştığı Kayabağlar Beldesi Gençlikspor'u 2-0'la geçen Van Gölüspor, önümüzdeki hafta sahasında karşılaşacağı lider Mazıdağı Fosfatspor maçının hazırlıklarını yoğun bir tempoda sürdürüyor. Van temsilcisi sahasında konuk edeceği lider Mazıdağı Fosfatspor karşısında puan veya puanlar hedefleniyor.

Ligin ikinci devresindeki kötü gidişatına Kayabağlar Beldesi Gençlikspor karşısında son veren Van Gölüspor, sahasında konuk edeceği lider Mazıdağı Fosfatspor'a da çelme takmak istiyor.

Son dönemdeki kötü performans nedeniyle zor günler geçiren Van Gölüspor, Kayabağlar Beldesi Gençlikspor galibiyetiyle moral bulmuştu.

Van Gölüspor ligde oynadığı 20 maçta 8 galibiyet, 3 beraberlik, 9 mağlubiyetle topladığı 27 puanla yedinci sırada yer alırken, rakip fileleri 30 kez havalandırıp kalesinde 26 gol gördü.

Mazıdağı Fosfatspor'a ise ligde oynadığı 20 maçta 18 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyetle topladığı 55 puanla liderlik koltuğunda bulunurken, rakip fileleri 59 kez havalandırıp kalesinde ise 9 gol gördü.

VAN BÖLGE GAZETESİ: NİHAT AKARSU

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2024, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER