Şahidimiz Anadolu oyunu Başkale’de sahnelendi

Başkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından sahnelenen 'Şahidimiz Anadolu' isimli tiyatro oyunu izleyiciyle buluştu.

Şahidimiz Anadolu oyunu Başkale’de sahnelendi

Murat Kocacık tarafından yazılan ve yönetilen ‘Şahidimiz Anadolu’ tiyatro oyunu, Murat Kocacık, Suat Tanır, Yunus Emre Arıcı tarafından oynandı. Başkale belediyesi Konferans salonunda Tiyatrosunda 3 seans şeklinde düzenlenen oyun ücretsiz olarak sahnelendi.

Oyunun son seansını Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilli Mustafa Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Sercan Haskan, ilçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Samsa, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Alkan, kamu kurum yöneticileri, çok sayıda vatandaş ve öğrenci izledi.

1071 yılından günümüze kadar tarihte bir erdemler yolculuğunu konu alan oyun, her ne kadar Anadolu’da geçen hikayelerden oluşsa da sevgi, paylaşım ve insan olmak gibi evrensel değerlere de vurgu yapması sebebi ile izleyenlerin dikkatini çekti.

Alpaslan, Fatih Sultan Mehmet, Yunus Emre, Mevlana, Şems ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi değerlerle insan olmanın, insan kalabilmenin en büyük zafer olduğunu anlatan oyun, birlik ve beraberliğin önemini de ele alan oyun Kaymakam ve belediye başkan vekillin verdiği hediye ile çekilen fotoğrafla son buldu.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2024, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER