Vanspor FK, PFDK'ya sevk edildi

TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Vanspor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Vanspor FK, PFDK'ya sevk edildi

Vanspor, Pazar günü sahasında oynadığı 1461 Trabzon FK maçındaki çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları, usulsüz seyirci alınması ve merdiven boşluklarının boş bırakılmaması nedeniyle, Futbol Disiplin Talimatı'nın 49, 52 ve 53. maddeleri uyarınca PFDK'ya sevk edildi.

Pazar günü Van'da oynanan maçta 1461 Trabzon FK'yı 1-0 mağlup eden Vanspor, önemli 3 puanı daha hanesine yazdırmıştı. Maç boyunca rakip kalede etkili ataklar geliştiren Van temsilcisi, Hasan Bilal'in 82. dakikada kaydettiği golle sahadan 1-0 galip ayrılmıştı.

Vanspor'un yanı sıra Beyoğlu Yenir Çarşı, Bucaspor, Kırşehir Futbol Spor Kulübü, Esenler Erokspor ve Nazilli Belediyespor da PFDK'ya sevk edildi.

Vanspor, çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları, usulsüz seyirci alınması ve merdiven boşluklarının boş bırakılmaması nedeniyle, Futbol Disiplin Talimatı'nın 49, 52 ve 53. maddeleri uyarınca PFDK'ya sevk edilirken, gruptaki diğer takımlar ise talimatlara aykırı hareket, çirkin ve kötü tezahürat, hakaretler nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

TFF tarafından yapılan açıklamada, "Vanspor FK Kulübü'nün 18.02.2024 tarihinde oynanan Acnturk Sigorta Vanspor FK-1461 Trabzon FK TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki 'çirkin ve kötü tezahüratı' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca, 'saha olayları' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca, 'usulsüz seyirci alınması' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca ve 'merdiven boşluklarının boş bırakılmaması' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir. Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Faaliyetleri A.Ş. Kulübü'nün 17.02.2024 tarihinde oynanan Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Faaliyetleri A.Ş.-Bucaspor 1928 TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki '6 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine, Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Faaliyetleri A.Ş. Kulübü Başkanı Ahmet Karadeniz'in aynı müsabakadaki 'talimatlara aykırı hareketi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ve Akreditasyon Talimatı'nın 7/1 maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine, Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Faaliyetleri A.Ş. Kulübü antrenörü Barkın Karabaş'ın aynı müsabakadaki 'talimatlara aykırı hareketi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ve Akreditasyon Talimatı'nın 7/1 maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir. Bucaspor 1928 Kulübü'nün 17.02.2024 tarihinde oynanan Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Faaliyetleri A.Ş.-Bucaspor 1928 TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki 'çirkin ve kötü tezahüratı' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir. Kırşehir Futbol Spor Kulübü'nün 17.02.2024 tarihinde oynanan Ankaraspor-Kırşehir Futbol Spor Kulübü TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki 'çirkin ve kötü tezahüratı' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir. Esenler Erokspor Kulübü antrenörü Muhammet Gökalp'in 18.02.2024 tarihinde oynanan Diyarbekir Spor A.Ş.-Esenler Erokspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki 'talimatlara aykırı hareketi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ve Akreditasyon Talimatı'nın 7/1 maddesi uyarınca ve 'hakareti' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 20.02.2024 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir. Nazilli Belediyespor Kulübü Başkanı Şahin Kaya'nın 18.02.2024 tarihinde oynanan Nazilli Belediyespor-Serik Belediyespor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki 'talimatlara aykırı hareketi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ve Akreditasyon Talimatı'nın 7/1 maddesi uyarınca ve 'hakaretleri' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 20.02.2024 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER