Sadıksoy: Halka hizmet için aday olduk

Yeniden Refah Partisi Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Abdullah Sadıksoy ve İpekyolu Belediye Başkan Adayı Eğitimci-Yazar Mehmet Bilici, Ferit Melen Havalimanı’ndan coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanarak konvoy eşliğinde Beşyol Mevkii’ndeki seçim ofisi önüne kadar geldi. Seçim ofisi önünde kendisini bekleyenleri selamlayan Büyükşehir Adayı Abdullah Sadıksoy, halka hizmet için aday olduklarını dile getirdi.

Sadıksoy: Halka hizmet için aday olduk

Van Ferit Melen Havalimanı’ndaki karşılamanın ardından konvoy şeklinde şehir merkezine gelen Yeniden Refah Partisi Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Abdullah Sadıksoy ve İpekyolu Belediye Başkan Adayı Eğitimci-Yazar Mehmet Bilici, burada halka seslendi.

ŞABU: “YENİDEN REFAH PARTİSİ OLMAZSA BİZ KAZANACAĞIZ DİYECEKLER”

İlk olarak söz alan Yeniden Refah Partisi Van İl Başkanı Nayif Şabu, yerel seçimlerin 31 Mart günü yapılacağına dikkat çekerek, “Değerli hemşehrilerimiz bugün sizlerle olmaktan mutluluk duyuyoruz. 31 Mart günü Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de yerel seçimler yapılacak. Bu seçimlerle ilgili yarın birileri size gelecek. Sizden tekrar oy isteyecekler. Ama bizim de onlara söyleyecek sözlerimiz var. Yıllardan beridir bu memleketi sizler idare ediyorsunuz. Yıllardan beridir yapamadıklarınızı şimdi hangi gerekçeyle yapacağınızı söylüyorsunuz. ‘Yeniden Refah Partisi olmazsa biz kazanacağız’ diyecekler. Onlara; ‘2009’da Yeniden Refah Partisi mi vardı siz niye kaybettiniz?’ ‘2014’te Yeniden Refah Partisi mi vardı siz kaybettiniz?’ 2019 yılında yine Yeniden Refah Partisi mi vardı. Siz neden kaybettiniz? Diye sorun. Yeniden Refah Partisi’nin ve bu halkın önünden çekilin. Milli Görüş’ün belediyeleri artık bu memlekete hizmet etmek için bekliyor. Biz artık Milli Görüşün 1984’te, 1989’da, 1994’teki hizmetlerini bekliyoruz. Erbakan Hoca’nın bu memlekete getirdiği hizmetlerden de kısaca söz etmek istiyorum. 1974’te yem ve şeker fabrikalarını kuran Erbakan hocadır. Yün iplik fabrikasını, kundura fabrikasını kuran Erbakan hocadır. Binlerce insan bu fabrikalarda çalışarak, çoluk- çocuğunun nafakasını kazandı. Bunların tamamını sattılar, kapattılar. 1984’te Türkiye’de iki tane Milli Görüş belediyesi kazanan Yeniden Refah Partisi’nin bu belediyelerin birisi de Van’dır. Mustafa Çohaz 50 yıl önce İkinisan Caddesi’ni bu memlekete kazandırdı. Şimdi o caddenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görüyoruz. Bugün bize havaalanından buraya kadar eşlik eden ve burada toplanan bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

BİLİCİ: “PROJELERİMİZİ HALKIMIZLA BİRLİKTE HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Daha sonsa söz alan Yeniden Refah Partisi İpekyolu Belediye Başkan Adayı Mehmet Bilici ise, kendisinden kısaca bahsederek, “Aslen Bahçesaraylıyım. 1914 yılında ailem Bahçesaray’dan Muradiye’ye göç etmiştir. Akabinde şu an ikamet ettiğimiz İpekyolu ilçesine 1960 yılında geldik. 1960 yılından beri İpekyolu’nda ikamet etmekteyiz. İpekyolu’nda doğup büyüdük, tahsilimi yaptım. İpekyolu nüfus bakımından Türkiye’nin 20 ilinden daha büyük, 400 bin nüfuslu bir ilçe 2016 yılından bu yana kayyum tarafından yönetiliyor. Biz artık bu ilçenin kayyumlar tarafından yönetilmesini istemiyoruz. İpekyolu’nu gençlerimizle birlikte yönetmek istiyoruz. 31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Yeniden Refah Partisi olarak Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere bütün ilçelerimizde adaylarımızla zaferimizi kutlayacağız. İnsanlarımız belediye hizmetlerinden memnun değil. Bu memnuniyeti sağlamamız için projelerimizi halkımızla birlikte hayata geçireceğiz. Projelerimizi sonraki zamanlarda kamuoyuyla paylaşacağız. İpekyolu ilçesinde ve Van genelinde belediyecilik hizmetinin sınırı o kadar düşürüldü ki bir belediye kaldırım yapınca, yol yapınca, çöpleri toplayınca büyük bir hizmet yapılmış gibi lanse edilmeye başlandı. Aslında bu bir lütuf değil belediyenin asli görevidir. Yapması gereken görevidir. Bizler İpekyolu’nu layık olduğu yere getireceğiz. Türkiye’de nüfus olarak bu kadar büyük olan bir ilçe hiçbir yerde bu kadar geri kalmamış, geçmişte efsane hizmetlere imza atan refah belediyeleri bizim referansımız olacaktır. Biz 31 Mart seçimlerini kazandıktan sonra sahaya inerek çok güzel çalışmalara imza atacağız” diye konuştu.

Daha sonra seçim otobüsünün üzerinden halkı selamlayan Yeniden Refah Partisi Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Abdullah Sadıksoy, konuşmasının başında İsrail'e yönelik kınama yaptı.

SADIKSOY: “İSRAİL HRİSTİYAN ÂLEMİNİ ARKASINA ALARAK GAZZE’DEKİ BİR AVUÇ MÜSLÜMANI YOK ETMEYE ÇALIŞIYOR”

Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çeken Sadıksoy, “Merhum Necmettin Erbakan hocamızın çok değer verdiği Van’da Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmam ziyadesiyle beni mutlu etmiştir. Tüm Vanlı hemşehrilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ankara’dan merhum Necmettin Erbakan hocamızın varisi olan Genel Başkanımız Muhammed Fatih Erbakan’ın selamlarıyla Van halkının huzuruna geldim. 4 aydan beridir İsrail, Amerika’yı, İngiltere’yi, Fransa’yı, Almanya’yı başta olmak üzere bütün Hristiyan alemini arkasına alarak Gazze’deki bir avuç Müslümanı yok etmeye çalışıyor. Bugüne kadar binlerce Müslüman kardeşlerimizi katlettiler. Bunların büyük bir bölümü çocuk ve kadınlardan oluşmaktadır. İsrail’i lanetle anıyorum. Biz Allah’a inanmış bir ümmetiz. Bizim önümüzde çok ordular bozguna uğratılmıştır. Sakın ola ha kalbinize herhangi bir şey girmesin. Çünkü rabbimiz diyor ki nice nice küçük ordular büyük orduları yenmiştir. 4 aydır Hamas dimdik ayaktadır. Hamas’a selam yoluyorum. Merhum hocamız Necmettin Erbakan’ı dinlemiş olsalardı bugün Gazze’de bu katliam meydana gelmezdi. 50 yıl önce hocamız Birleşmiş Milletlerin çatısı altında Siyonizm’e hizmet vardır, bizler onların önünü kesmek istiyorsak İslam Birliği’ni kurmamız gerekir diyordu ama maalesef bunu kimseye dinletemedi” ifadelerini kullandı.

“HER ALANDA ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ”

Van'da hayvancılık ve tarımın son yıllarda gerilediğini belirten Sadıksoy, “Merhum hocamız çok mücadele verdi, 1969 yılında kurduğu Nizam Partisiyle vefat ettiği tarihe kadar İslami mücadele verdi. Maddi ve manevi kalkınma için elinden gelen her türlü çabayı sarf etti. Merhum Necmettin Erbakan hocamızın varisi Genel Başkanımız aynı babası gibi Türkiye’ye hizmet etmek için sahaya inmiş bulunuyor. Müslüman’ın dostu sadece Müslüman’dır. Hocamız Hristiyanlardan, Yahudilerden dost olmaz diyordu. Hocamız 1997 yılında kurmuş olduğu hükümetin Cumhuriyet tarihinin en başarılı hükümeti olmuştur. Bunu herkes de kabul ediyor. İran sınır ticaretini açtı. Onlarca ilimiz oradan istifade etti. Bugün İran’da mazotun listesi 2 liradır. Biz sınırı tekrar ticarete açarsak dünyamı yıkılacak? Türkiye’nin temelleri mi sarsılacak? Biz hem maddi hem de manevi anlamda yeniden halkımızı kalkındırmaya geliyoruz. Biz geliyoruz. Van halkımızdan değerli oylarını istiyoruz. Belediyelerimiz yorulmuştur, hükümet artık çözüm üretemiyor. Geçmişte birçok ülke et ihtiyacını Van’da karşılarken, bugün bakıyoruz ilimizde hayvancılığı, tarımı durdurmuşlar. İnsanlarımız çiftçilik yapmıyor. Biz yeniden çiftçilerimizi desteklemeye geliyoruz. Her alanda çok güzel çalışmalar yapacağız. İnsanların hizmetinde olacağız. İnsanlarımızın tüm sorunlarıyla yakından ilgileneceğiz. Hiçbir sorunu halının altına süpürmeyeceğiz. Erbakan hocamızın sözüyle konuşmama son vermek istiyorum. Ben malımla, canımla Allah yolunda cihad etmek için varım ve burada ölmeye hazırım” diyerek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra seçim ofisinin açılışı gerçekleşti.

Seçim ofisinin açılış kurdelesi kesildikten sonra ofiste konuşan İl Başkanı Nayif Şabu, Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Abdullah Sadıksoy ve İpekyolu Belediye Başkan Adayı Mehmet Bilici davetlerine icabet edenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: BİŞAR ULUTAŞ

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2024, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER