Karamsar olmayalım

Son haftalarda kaybettiğimiz puanlarla inişe geçtiysek de, bu haftalarda kazanarak tekrar çıkışa geçebiliriz. O açıdan gün karamsarlık günü değil, takımı harekete geçirmek için destek günüdür.

Karamsar olmayalım

Ligde 15. Hafta maçları geride kalırken, ilk devrenin bitimine ise 4 haftalık bir maraton kaldı. 15. Hafta maçları sonunda Sakaryaspor farklı kazanarak liderliğini korurken, zirve hesabı yapan H. Trabzon, Çorum, Bodrum ve Sivas Belediyespor ise puan kayıpları yaşadı.

Buna rağmen ilk devre için son 4 haftaya girilirken potada öyle büyük bir kopma yok. Takımlar arasındaki puan farkları kapanabilecek farklardır. O açıdan bu son 4 hafta hem potadaki takımlar hem de orta sıralardan potaya dahil olmak isteyen takımlar açısından zorlu geçecek. Yani ilk devreyi hedefledikleri noktada kapatmak isteyen takımları son 4 haftada kıran kırana mücadeleler bekliyor.

Temsilcimiz Vanspor cephesine baktığımızda son haftalarda yaşadığı puan kayıplarıyla havasını kaybederek potadan orta sıralara doğru inişe geçti.

Somaspor deplasmanında yaşadığı mağlubiyetle 25 puanla 10. Sıraya gerileyen ekibimizin liderle arasındaki puan farkı 10'a çıkmış oldu. Bu fark kapatılabilir bir fark mı? Elbette kapatılabilir bir farktır. Ama bu mücadeleyle değil.

Ligin 1. haftasından 8. haftasına kadar verilen mücadeleye dönülürse bu fark tamamıyla kapatılmasa da bir bölümü kapatılabilir. Bilindiği üzere ekibimiz yeni teknik kadrosuyla Somaspor maçına çıkmıştı. Soma mağlubiyeti maça 2-3 gün kala takımın başına gelen teknik kadroya kesinlikle mal edilmemelidir.

Yani yeni teknik kadronun elinde sihirli değnek yok ki bir anda takımı değiştirsin. Bu ekibinde takımı tamamıyla tanıması, çözmesi ve oturtmaları ve kendi plan ve projelerini takıma yansıtabilmeleri için zamana ihtiyacı vardır. O açıdan sabırlı olmalı ve hep birlikte önümüzdeki maçlara kilitlemeliyiz.

Şimdi ilk devre için kalan son maça baktığımızda bizi gerçekten de zorlu haftaların beklediğini de görmekteyiz. O açıdan takımdan her ne kadar şampiyonluk beklemiyorsak da sezon başı verilen mücadeleleri sahaya yansıtmalarını bekliyoruz.

Yoksa bu son 4 hafta yaşayacağımız puan kayıpları bizi sıkıntılı bir sürece doğru iter. Şimdi önümüzde Ankara, H. Trabzon, İnegöl ve Niğde maçları var. Takım olarak toparlanmalı yeni bir sayfayla artık kazanmalıyız.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER