İpekyolu Belediyesi’nden ‘Rahim Ağzı Kanseri’ semineri

İpekyolu Belediyesi tarafından Ocak ayı Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri Farkındalık ayı olması sebebiyle kadınlara yönelik düzenlenen 'Rahim Ağzı Kanseri’ konulu seminer, Jinekolog Onkolog Prof. Dr. Ali Kolusarı tarafından verildi.

İpekyolu Belediyesi’nden ‘Rahim Ağzı Kanseri’ semineri

Belediyenin Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ‘Rahim Ağzı Kanserinde, Tedbir Al- Risk Alma’ mottosuyla Elite World Hotel Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Muhammed Tosun, İpekyolu İlçe Sağlık Müdürü Semra Gümüş, İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Ayşegül Kahraman ve çok sayıda kadın katıldı.

Seminerde Jinekolog Onkolog Prof. Dr. Ali Kolusarı tarafından kadınlara erken kanser teşhisinin önemi, rahim ağzı kanseri belirtileri, teşhisi, rahim ağzı kanseri aşısı, kadın sağlığı, üreme sağılığı, cinsel sağlık ve gerekli taramalar hakkında bilgiler verdi.

Kadınların yoğun ilgi gösterdiği ve soru-cevap şeklinde devam eden seminerde tüm katılımcıların soruları tek tek cevaplanarak bilgilendirildi. Katılımcılar da bu tarz seminerlere katılma fırsatını kendilerine sundukları için İpekyolu Belediyesi yetkililerine teşekkürlerini bildirdi.

Seminerin sonunda, İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Ayşegül Kahraman tarafından Jinekolog Onkolog Prof. Dr. Ali Kolusarı’ya, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Muhammed Tosun tarafından da İlçe Sağlık Müdürü Semra Gümüş’e plaket verilerek katkılarından dolayı teşekkür edildi. Seminer, katılımcılara çeşitli ikramların sunulması ve fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2024, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER