Akman: Çanakkale Zaferi tarihin akışını değiştirdi

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Çanakkale Zaferi’nin; bütün imkansızlıklara rağmen on binlerce Mehmetçiğin omuz omuza çarpışarak kazandığı tarihimizin en parlak zaferlerinden biri olduğunu söyledi.

Akman: Çanakkale Zaferi tarihin akışını değiştirdi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109’uncu yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Akman, Çanakkale Savaşı’nın, milletimizin özgürlük ve bağımsızlık direnişinin ilk adımlarından biri olduğunu kaydetti. Başkan Akman, “Tarihte eşine az rastlanan bir kahramanlık destanı ve bir varoluş mücadelesi olan Çanakkale Zaferi; milletimizin kendisini tarihten silmek isteyenlere karşı tüm imkânsızlıklara rağmen büyük bir ders vermiş ve tüm dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirtmiştir” dedi. 

Bugün Anadolu coğrafyasında bağımsız olarak yaşıyor olmamızı; o gün tüm dünyaya “Çanakkale Geçilmez” diye haykıran kahraman ecdadımıza borçlu olduğumuzu söyleyen Başkan Akman, “Tarihin akışını değiştiren Çanakkale Zaferi’nin her safhasında isimsiz kahramanlar ve insanlık onuru vardır. Yerel yöneticiler olarak bize düşen görev ise bu topraklar için kanını, canını veren kahraman ecdadımızdan bizlere miras kalan vatanımıza birlik ve beraberlik içinde sahip çıkmaktır” ifadelerini kullandı.

Birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece yarınlarımızın daha güzel ve parlak olacağını vurgulayan Başkan Akman, “Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl dönümünü tebrik eder, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları bize vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum” şeklinde konuştu.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2024, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER