Van'daki su aboneleri tek tek güncelleniyor

Nüfusu her geçen gün artan ve yerleşim yeri açısından yeni bölgelerin olduğu Van’da birçok vatandaşın su abonelikleri de yapılamıyor. Bu kapsamda Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ ) şehrin tüm bölgelerinde abone güncelleme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Van'daki su aboneleri tek tek güncelleniyor

Van şehir merkezinde yapılaşmanın artmasıyla yeni abone ve su bağlantı ihtiyaçlarını da beraberinde getiriyor.

Kent genelinde tüm mahallelerde abone tarama ve güncellemeleri işlemleri VASKİ Abone İşleri Dairesi Başkanı Abdulcelil Bezci  ve ekipleri tarafından yapılıyor.

Yapılan taramalarla adres güncelleme, sayaç tarama, kaçak kontrolü ve su kaybına neden olan yanlış bağlantılarda tespit ediliyor. Kaçak kullanımlara cezai işlem uygulanırken, yapılan güncellemelerde sisteme kaydediliyor.

VASKİ Abone sistemini yeniden güncelleyip ileriye dönük büyük bir adım atıklarını belirten VASKİ Abone işleri Dairesi Başkanı Abdulcelil Bezci, “Tarama ve güncelleme çalışmalarımız kapsamında abonesi olmayan vatandaşların abonelikleri yapılarak sisteme dâhil ediliyor. Ayrıca su sayacı problemi olan vatandaşlarımızın su sayaçları test edilerek yeni sayaçlar ile değiştiriliyor. Kentimizin gelişmesiyle adreslerde değişiklikler yaşanmış ve birçok sokak ve cadde isimleri de değişmiştir. Bu çalışmayla bununda önüne geçilerek adres güncellemeleri yapıp sisteme yeni haliyle kayıt ediyoruz”dedi.

 

BU SİSTEMLE KAÇAK SU KULLANIMININ ÖNÜNE GEÇECEĞİZ

Yapılan bu çalışmalar ile kayıp ve kaçak su kullanımını minimum seviyelere indirmeyi amaçladıklarını ifade eden Bezci, “Bu çalışmaların en önemli amacı kentimizdeki kayıp kaçak su kullanımının önüne geçmek. Suyu daha verimli kullanmaktır. Yine yaptığımız taramalarda tespit ettiğimizi kayıp kaçak su bağlantılarını kapatıyor ve bu bağlantıları yapan vatandaşlara gerekli adli ve idari cezalar uyguluyoruz. İnşallah bu çalışmalar neticesinde ilimizde kayıp ve kaçak su kullanımını minimum seviyelere indirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER