Evde Adım Adım Filtre Kahve Yapımı

Evde Adım Adım Filtre Kahve Yapımı

Evde filtre kahve hazırlamak eminiz ki hiç bu kadar kolay olmamıştı. Dışarıda içtiğiniz kahveler kadar lezzetli bir fincan hazırlamak istiyorsanız adım adım yazdığımız tarifimizi kendinize kılavuz kılabilirsiniz.

O halde kahveseverler için hazırladığımız yönteme geçelim. Burada kullanacağınız ekipman değişiklik gösterebilir. Ancak lezzetli bir fincan hazırlamak için sadece birkaç küçük ipucu var. Tüm bunlara dikkat ettiğiniz takdirde evde de zengin tadım notalarına sahip, sağlam gövdeli bir kahve hazırlayabilirsiniz.

Birinci Adım: Kahve Seçimi

Sizi lezzete ulaştıracak en belirleyici unsur kahve seçiminiz. Marketlerde aylarca raflarda bekleyen kahvelerden çok büyük bir performans beklemeyin. Çünkü kahve bekledikçe içindeki lezzet notaları zamanla azalacaktır.

Dolayısıyla kendinize öncelikle taze öğütülmüş kahve almakla işe koyulmalısınız. Bunun için ise Mithra Coffee’nin taptaze ve zengin aromalı filtre kahve çeşitlerine bakabilirsiniz. Kahve kuşağının en kaliteli üretimini yapan yörelerinden seçilen çekirdekleri sadece birkaç dakikanızı ayırarak sipariş verebilirsiniz. Siparişiniz üzerine öğütülen kahve çekirdekleri tadından ve tazeliğinden ödün vermeden size ulaşacaktır. Hatta kendi değirmeniniz varsa sevdiğiniz yörelerin kahvelerini çekirdek formunda da sipariş verebilirsiniz. Böylece siz de evinizin rahatlığında zengin bir kahve keyfi yaşayabilirsiniz.

İkinci Adım: Öğütme Derecesi

Lezzetli bir fincan kahve hazırlamak için ikinci kural ise öğütme derecesi. Her ekipmanın demleme stili ve çalışma mekanizması farklıdır. Dolayısıyla bu ekipmanlarda kullanılan kahve partiküllerinin boyutları da farklılık göstermektedir.

Eğer lezzetli bir fincan kahve hazırlamak istiyorsanız kullanacağınız ekipmana göre öğütüm yapmalısınız. Örneğin; French press ile V60’ın öğütüm dereceleri farklı olabilir. Tüm bunlara dikkat ettiğiniz takdirde lezzete bir adım daha yaklaştınız demektir.

Mithra Coffee’den sipariş edeceğiniz kahve çekirdeklerini dilediğiniz ekipmana göre sipariş edebilirsiniz. French press, V60, Chemex gibi farklı demleme ekipmanlarına göre siparişinizi oluşturabilir ve lezzetin kapınıza ulaşmasını bekleyebilirsiniz.

Üçüncü Adım: Su Kalitesi

Evde kahve demlerken dikkat etmeniz gereken üçüncü ve önemli bir nokta da su kalitesi. Nasıl olsa kaynıyor diye çeşme suyu kullanmamalısınız. Çünkü çeşme suları klor yönünden oldukça zengindir. Bu da kahvenin lezzetini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sebeple hazır su kullanımı sizi lezzetli bir fincana bir adım daha yaklaştıracaktır.

Dördüncü Adım: Ölçü

Gelelim bir fincan filtre kahve hazırlarken dikkat etmeniz gereken son adıma. Ölçü konusunda göz kararı seçimler yapmayı bırakmalısınız. 255 ml suya yaklaşık 15 gram kahve kullanılması önerilir. Bu bazı ekipmanlara göre değişse de genel itibariyle aynıdır. Eğer lezzetli bir fincan hazırlamak istiyorsanız kahve ve su ölçüsünü doğru ayarlamalısınız.

İşte, evde adım adım kahve hazırlamak bu kadar kolay. Kaliteli lezzetlerin tadını evinizin rahatlığında çıkarmak için Mithra Coffee’nin lezzetli filtre kahve çeşitlerini inceleyebilir ve sizin için hazırladığımız adımlardan faydalanarak kendinize aromatik bir fincan hazırlayabilirsiniz.

Yeşil Çay ve Diyet: Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama Üzerine Etkileri

Yeşil çay, sağlıklı beslenmek ve zayıflamak isteyenlerin beslenme programına eklediği faydalı bir içecektir. Bugün hekimler ve diyetisyenler hastalarına bu faydalı içeceği tüketmelerini tavsiye etmektedir. Çünkü, yeşil çayın sağlıklı bir diyet programına eklendiğinde olumlu sonuçlar ortaya koyduğu açıkça gözlenmiştir.

Yeşil çayın zayıflama üzerindeki başlıca etkisi metabolizma hızını arttırmasıdır. Metabolizmayı doğal yollarla hızlandıran bu faydalı çay, aynı zamanda antioksidanlar ve diğer aktif bileşenler yönünden de oldukça zengindir. Bu da vücudun zararlı toksinlerden arınmasına ve sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasına etki etmektedir.

Mithra Coffee’de farklı yeşil çay çeşitleri bulunmaktadır. Farklı doğal bitkilerle harmanlanan bu çay çeşitleri, özellikle yeni tatlar deneyimlemek isteyenler tarafından tercih edilebilir.

Diğer taraftan tek başına yeşil çayın tadından hoşlanmıyorsanız bu çay çeşitlerini deneyimleyebilirsiniz. Doğal yasemin çiçekleriyle ve nane gibi bitkilerle tatlandıran yeşil çay çeşitlerini Mithra Coffee’de bulabilirsiniz.

Mithra Coffee’yle Aradığınız Lezzetlere Tek Tıkla Ulaşın

Sevdiğiniz çay ve kahve çeşitlerini ararken market market gezmekten yoruldunuz mu? Artık sevdiğiniz lezzetlere tek bir tıkla ulaşabileceğiniz adresle tanışmanın vakti geldi de geçiyor bile. Mithra Coffee ile sevdiğiniz çay ve kahve çeşitlerini oturduğunuz yerden kolaylıkla satın alabilirsiniz. Böylece evinizden ya da ofisinizden çıkmaya gerek kalmadan sevdiğiniz lezzetlere ulaşabilirsiniz.

Mithra Coffee, kaliteli ve uygun fiyatlı ürün çeşitliliğiyle dikkat çeken bir firma. Gerek kahve çekirdekleri olsun, gerek ise çay yaprakları oldukça kaliteli ve lezzetli. Eğer kendinizi çay ya da kahve tutkunu olarak tanımlıyorsanız bu markanın ürünlerini mutlaka deneyimlemelisiniz.

Mithra Coffee kahve çeşitleri arasında; Brezilya, Kenya, Honduras, Etiyopya, Guatemala gibi pek çok ülkeden ürünlere yer veriyor. Ülkelerin en kaliteli mahsullerinin yetiştiği bölgelerden seçtiği Arabica çekirdeklerle kahveseverleri buluşturuyor. Böylece üçüncü nesil kahveciliği mutfağınıza taşımanıza olanak sağlıyor.

Mithra Coffee çay çeşitleri arasında da dünyanın farklı bölgelerinden seçtiği egzotik çeşitlere yer veriyor. Fas, Çin, Japonya, Güney Afrika, İngiltere gibi ülkelerin meşhur lezzetlerini çayseverlerle buluşturuyor.

Eğer siz de sevdiğiniz lezzetlere tek bir tıkla ulaşmak istiyorsanız Mithra Coffee üzerinden egzotik çay ve kahve çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER