Zafer Bayramı Van'da coşkuyla kutlanacak

Tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu sağlayan büyük zaferin 101. Yıl dönümünde, kentte çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Zafer Bayramı Van'da coşkuyla kutlanacak

Van'da kent genelinde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. Yıldönümü coşkuyla kutlanacak. Van Valiliği tarafından hazırlanan kutlama programı yayınlandı. Van'da 30 Ağustos 1922'de kazanılan büyük zaferin 101. Yıldönümünü Beşyol mevkiinde törenle kutlanacak.

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada tüm Vanlılar, büyük coşkuyla kutlanacak olan Ağustos Zafer Bayramı'na davet edildi. Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli tarihi dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, kentte bir dizi etkinliklerle kutlanacak.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Van Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtı'na Van Valiliği çelengi, Garnizon Komutanlığı çelengi ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenginin sunulması ile başlayacak.

Van Valisi Ozan Balcı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi'nin tebrikleri kabul etmesinin ardından, törene katılacak misafirlerin platformda yerlerini almaları, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı ile Garnizon Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi'nin bayram kutlamaları ile devam edecek.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam edecek olan program, silahlı kuvvetler adına günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasıyla sürecek.

Bando komutanlığı marş dinletisi, şiir okunması, halk oyunları gösterisi ile devam edecek olan kutlamalar, askeri birliklerin geçit töreni, emniyet mensuplarının geçit töreni, Gençlik ev Spor İl Müdürlüğünce çeşitli spor dallarından öğrencilerin antrenörleri ile birlikte tören geçişi, çeşitli taraftar gruplarının tören geçişi ile tamamlanacak.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHİM ATİŞ

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2023, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER