VEDAŞ’tan kırsal bölgelere 17 milyon liralık yatırım

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) Muş İl Müdürlüğü, merkeze uzak kırsal bölgelerde yaşayan tüketicilerine sunduğu hizmetin kalitesini daha da artırmak amacıyla yatırım çalışmalarını sürdürüyor.

VEDAŞ’tan kırsal bölgelere 17 milyon liralık yatırım

Muş’un Varto ilçesine bağlı Armutkaşı, Leylek, Taşçı, Seki, Karaç, Çaylar, Tuzlu, Küçüktepe ve Yeşildal köylerinin enerji şebekesini yenileyen VEDAŞ, bu çerçevede 17 milyon liralık yatırım gerçekleştirdi.

Kırsal bölgelerin elektrik şebekesini yenilemek ve güçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden VEDAŞ Muş İl Müdürü Suat Coşar, “2023 yatırım programımız çerçevesinde köylerimizin enerji altyapısını güçlendiriyoruz. Ekiplerimiz, Varto ilçemize bağlı köylerde çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarımız eski ve ekonomik ömrünü yitirmiş tüm şebeke unsurlarını yeniliyoruz. Ağaç direkli eski hatların yerine beton ve demir direkli yeni şebekeler inşa ediyoruz. Bu şebekelerimizde izolasyonlu kapalı iletkenler kullanıyoruz. Yine bu noktalarda yeni armatür montajlarıyla köy yollarımızı ışıl ışıl hale getiriyoruz. Muhtarlarımızla koordineli bir şekilde yaptığımız bu çalışmalara halkımızdan da çok olumlu geri dönüşler oluyor. VEDAŞ ailesi olarak tüketicilerimize sunduğumuz hizmeti sürekli iyileştirmek için yatırım çalışmalarımıza devam ediyoruz, halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2023, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER