İpekyolu’ndaki ibadethanelerde temizlik çalışması…

İpekyolu Belediyesi, vatandaşların daha temiz ve sağlıklı ortamda ibadetlerini ifa edebilmeleri amacıyla ilçe genelindeki cami, mescit, Kur’an kurslarında halı yıkama, temizlik ve dezenfekte çalışmalarına ara vermeden sürdürüyor.

İpekyolu’ndaki ibadethanelerde temizlik çalışması…

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı kurulan ‘Mobil Temizlik Ekibi’, hazırladığı plan ve program kapsamında hizmet vererek ilçe genelinde bulunan cami, mescit ve Kur’an Kurslarında temizlik ve hijyen hizmeti gerçekleştiriyor.

Özel olarak hazırlanmış araç ve gereçler yardımıyla, uzak yakın demeden tüm İpekyolu’na hizmet veren mobil ekip, ibadethanelerin halılarını ilaçlı dezenfekte ediyor. Mobil ekip tarafından ibadethanelerin bahçe ve avluları da temizlenip ilaçlanıyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların dinlenip soluklanmak için ziyaret ettiği ibadethanelerin bahçe ve avlularına da gerekli bakımı yapıyor, camilerin avlularını ilaçlı, tazyikli su ile yıkıyor; ayrıca buralarda Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ağaçlarda budama ve ot biçme hizmeti de yürütülüyor.

Mobil temizlik ekibinin periyodik aralıklarla dezenfekte çalışmalarına devam edeceği belirtildi.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2023, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER