banner31

Vansesi Gazetesi 84 yaşında

Türkiye'nin en köklü gazeteleri arasında ilk sıralarda yer alan Vansesi Gazetesi 84 yaşında.

Vansesi Gazetesi 84 yaşında

Kurulduğu 1937 yılından bu yana Van’ın sorunlarının çözümü için canla başla çalışan Vansesi Gazetesi 84. yılını idrak etmenin haklı gururunu yaşıyor.

Gazetenin imtiyaz sahibi Erdal Perihan, “Gazetemiz 84 yıl önce hangi amaç ve gazetecilik ilkeleriyle yayın hayatına başlamışsa bugünde aynı amaç ve ilkelerle yoluna devam etmektedir. Kurulduğu günden bu yana hiçbir kurum, kuruluş, siyasi partinin arka bahçesi olmadığı gibi hiç kimseyi karalayıp lekelemedi. Allah’a şükür alnımız ak, vicdanımız rahattır” dedi.

Türkiye'nin en köklü gazeteleri arasında ilk sıralarda yer alan Vansesi Gazetesi 84 yaşına ulaştı. Gücünü okurlarından alan, ilkelerinden ödün vermeden gazetecilik yapan Vansesi Gazetesi 84. yıla ulaşmanın haklı gururunu, mutluluğunu okuyucuları ve Van halkıyla paylaşıyor. Yayın hayatına başladığı ilk günden bu yana doğru ve güvenilir habercilik ilkesinden ödün vermeyen Vanlıların gözü, kulağı, sesi ve buluşma adresi, Van'ın en çok okunan gazetesi Vansesi Gazetesi, aynı zamanda ilimizin 84 yaşına ulaşabilen yegane ticari markası, köklü müessesi olmanın da haklı gururunu değerli okurları ve Vanlılarla yaşıyor. Cumhuriyet sonrası Van'da yayımlanan ilk gazete olarak 21 Temmuz 1937 tarihinde "Yeni Yurd Van" ismiyle basın hayatına başlayan, 1943'de "Van", 1948'de "Vansesi" ismiyle gazetecilik mesleğini günümüze kadar sürdüren Vansesi Gazetesi Van'a hizmet aşkıyla görev ve sorumluluğunu yerine getirmenin mutluluğu içinde.

“Alnımız ak, vicdanımız rahattır”
Kurulduğu günden bu yana adının hiçbir olumsuzlukla anılmadığını söyleyen gazetemiz imtiyaz sahibi Erdal Perihan, “1937 yılında Perihan ve Kitapçı ailelerinin ortaklığıyla yayın hayatına başlayan gazete daha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden başarıyla mezun olan rahmetli babam Remzi Perihan’ın 1948 yılında gazetenin başına geçmesiyle Vansesi ismini alarak yayınına devam etmiştir. 2007 yılında babam vefat edince ikinci kuşak olarak gazetenin başına geçerek, aynı şevk, heyecan ve ilkeli duruşla yolumuza devam ediyoruz. Gazetemiz kurulduğu günden bu yana hiçbir ideolojinin arka bahçesi olmadığı gibi kimseyi karalayıp lekelemedi. Allah’a şükür bundan dolayı alnımız ak, vicdanımız rahattır. Vansesi gücünü sadece halktan alır, hiçbir zaman gayri meşru akçeli çıkar ilişkili işlere bulaşmamıştır. Bu anlamlı güne erişip ulaşmasında her zaman yanımızda olan değerli okurlarımıza ve Van halkına teşekkür ediyoruz. Vansesi olmak kolay olmadı. Van'ın yokluk, yoksulluk dönemleri olan 1937 yılının 21 Temmuz günü bugün bulunduğu aynı adreste yayın hayatına başlayan gazetemizin 84. yılını heyecanla kutluyoruz. Gurur ve onur dolu anlamlı güne ulaşmanın sevinç ve heyecanını birlikte yaşıyoruz. Vansesi Gazetesi 84 yıl önce hangi amaç ve gazetecilik ilkeleriyle yayın hayatına başlamışsa bugünde aynı amaç ve ilkelerle yoluna devam etmektedir. Vansesi'ni 84 yaşına ulaştıran güç, tarafsız, bağımsız, özgür gazetecilik anlayışıdır. Çok zor dönemler geçirmesine rağmen Vansesi, çizgisinden hiçbir zaman dün de bugün de ödün vermeden gazeteciliğe devam etmiştir. Gazetemiz 84 yılda şehrimizin kültürüne, ekonomik ve sosyal gelişimine, toplumsal barışa önemli katkılar sağlamıştır. Gazetemiz Van'ın sorunlarını, çözüm yollarını her zaman olduğu gibi bundan sonrada sahiplenerek gündeme taşımaya devam edecektir" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER