Vanlıspor Kulübü Van'a spor yazarlarını getiriyor

2016 yılında Van merkezde kurulan ve akabinde daha sonra kulüpleşen Vanlıspor, kentte sporun yaygınlaşması adına dört spor yazarını Van'a davet ediyor.

Vanlıspor Kulübü Van'a spor yazarlarını getiriyor

Van'da uzun yıllar Vanspor amigoluğu yapan, daha sonraki süreçte Van Belediyespor Taraftarlar Derneği'ni kurarak başkanlık üstlenen İbrahim Rençber, önümüzdeki aylarda kentte bir spor paneli planlıyor.

Ak Parti Milletvekili Osman Gökçek'in de kendisine vereceği destekle Van'da dört spor yazarını ağırlamayı ve panel yapmayı düşündüğünü söyleyen İbrahim Rençber, "Ben uzun yıllar spor camiasında çeşitli kademelerde emek sarf ettim. Yaklaşık 35 yıl Vanspor amigoluğu yaptım. Daha sonra Van Belediyespor Taraftarlar Derneği'ni kurdum. Bu dernek 11 yıl hizmet verdi. Daha sonra Vanlı Spor Derneği'ni kurdum. Bu yıl ise bu derneği kulüp statüsüne aldık. Van'daki gençlerin uyuşturucu ve terör kurbanı olmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu gençlerin sesi olmak adına ilimizde çeşitli etkinlikler yapmayı düşünüyoruz. Bu kapsamda Ak Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek'in de katkısıyla bir panel planladık. İnşallah yakın bir süre zarfında Beyaz TV spor yazarlarını Van'da düzenleyeceğimiz panelde konuk etmeyi düşünüyoruz. Bu konuda valilik, belediye ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının da desteğini bekliyorum" dedi.

Rençber, Vanspor'un oynadığı son Karacabey Belediyespor maçını da tribünde izlediğini, taraftarların maça gereken ilgiyi göstermemesinin kendisini üzdüğünü dile getirerek, "Taraftarlar, yönetim ve takım kenetlenirse çok daha fazla ilgi olur. Herkesin Vanspor'a destek sunmasını arzuluyorum" ifadelerini kullandı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHİM ATİŞ

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2023, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43