Van’dan Gazze’ye 150 ton un yardımı

Van Filistin’e Destek Platformu, Siyonist İsrail’in ablukası altındaki Gazze’ye 150 ton un yardımı gönderdi.

Van’dan Gazze’ye 150 ton un yardımı

Ambargo ve abluka altındaki Filistin’in Gazze şehrinde artık hastane, gıda, ilaç, barınma, eğitim, elektrik gibi ihtiyaçlar karşılanamazken, Van Filistin’e Destek Platformu bu kapsamda Gazze halkına ulaştırılmak üzere 150 ton un yardımı gönderdi.

7 Ekim 2023 tarihinden bu yana devam eden saldırılar sonrası şu ana kadar 35 bine yakın kişinin hayatını kaybettiği, yaklaşık 100 bine yakın kişinin yaralandığı Gazze’de hayat adeta durma noktasına geldi.

Hastane, barınma, gıda, ilaç, elektrik gibi temel ihtiyaçların karşılanamadığı Gazze’de binlerce insan açlıkla mücadele ediyor. Bu kapsamda Türkiye genelinde çeşitli şehirlerde harekete geçen STK’lar, Gazze’ye çeşitli yardımlar göndermeye devam ediyor.

Van’da da çeşitli STK’ların bir araya gelerek kurduğu Van Filistin’e Destek Platformu, düzenlenen törenle Gazze’ye 150 ton un gönderdi.

Kamyonlara yüklenen unlar, törenle Filistin’e doğru yola çıktı. Yetkililerin söz konusu yardımları ilgili kuruluşlar aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağı ifade edildi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: HACI YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2024, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER