Van YYÜ’de 100. Yıl Cumhuriyet Konseri ve Sergisi

Cumhuriyetin 100. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Van YYÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü ve Türk Müziği Devlet Konservatuvarı iş birliğinde ‘100. Yıl Cumhuriyet Konseri ve Sergisi’ düzenlendi.

Van YYÜ’de 100. Yıl Cumhuriyet Konseri ve Sergisi

Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezinde Van YYÜ Akademik Oda Orkestrası ve Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı Korosu, salonu dolduran çok sayıda izleyiciye ezgilerle zengin kültürel dünyamızın kapısını araladı.

Ülkenin geleneksel sanat ve halk müziklerinden seçkin eserlerin enstrümantal olarak icra edildiği konserde ‘Denizde Akşam’, ‘Dervişlik Baştadır’ gibi eserler de Prof. Dr. Serap Yükrük tarafından seslendirildi. Anadolu ezgilerini barındıran geniş bir repertuvarın yer aldığı konserde Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü tarağından zeybek ekibi de performans sergiledi.

Konser ve sergi programı kapsamında fuaye alanında Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı hocaları tarafından düzenlenen ‘Cumhuriyet 100. Yıl Sergisi’ de büyük ilgi gördü.

Konsere, Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve Eşi Duygu Şevli’nin yanı sıra çok sayıda akademik-idari personel, öğrenci ve davetli katıldı.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2023, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER