Büyükşehir'den güzel sanatlara hazırlık kursu

Van Büyükşehir Belediyesi, güzel sanatlar fakültesine hazırlanacak öğrenciler için ücretsiz konservatuvar, müzik öğretmenliği ile Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) kursları açtı.

Büyükşehir'den güzel sanatlara hazırlık kursu

Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, kadın ve gençlere istihdam sağlamak amacıyla Kültür ve Sosyal İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan VANMEK 2023-2024 kurs kayıtlarının devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Dikiş-nakış, ahşap boyama, tezhip, halk oyunları, diksiyon, yabancı dil, kişisel gelişim, okuma yazma, fotoğrafçılık gibi birçok kursun yer aldığı VANMEK’te güzel sanatlar fakültesine hazırlanacak öğrenciler için de ücretsiz konservatuvar, müzik öğretmenliği ve BİLSEM kursları açıldı. Hacıbekir Mahallesi Kültür Merkezinde yapılacak olan kurslarla kursiyerlere tecrübeli öğreticiler tarafından haftanın 5 günü ücretsiz eğitim verilecek. Kayıtlar kurs.van.bel.tr üzerinden 15 Kasım’a kadar online olarak yapılacak. Geçen yıl açılan kurslar ile 15 kursiyer Türkiye’nin çeşitli fakültelerine yerleşerek hayallerini gerçekleştirmişti” denildi.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2023, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER