Van Milli Eğitim Müdürü Aras göreve başladı

Van İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke'nin Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanmasının ardından, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan ve eğitim hayatının büyük bir bölümünü Van'da geçiren Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nurettin Aras Van'daki görevine başladı.

Van Milli Eğitim Müdürü Aras göreve başladı

Önceki hafta Van İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke'nin Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanmasıyla, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nurettin Aras atanmıştı. Aras, kentteki görevine başladı.

Eğitim hayatının büyük bir bölümünü Van'da geçiren Mehmet Nurettin Aras, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapıyordu.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun olan Aras, Van'da sınıf öğretmenliği, müdür yardımcılığı, müdür başyardımcılığı ve okul müdürlüğü yaptıktan sonra Van İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğü, ardından Van Çaldıran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevleri yaptı.

Van'ın eğitimini yakından bilen Aras, kentteki görevine başladı.

İLK ZİYARET VALİ BALCI'YA…

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü görevini devralan Nurettin Aras, bu kapsamda ilk olarak Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı'yı ziyaret etti.

Müdür Aras'a başarılar ve hayırlı olsun dileklerini ileten Vali Balcı, eğitime çok önem verdiğini ve her zaman eğitimcilerin yanında olduğunu belirtti.

MÜDÜR ARAS'TAN İLK MESAJ…

Van'daki görevine başlayan Müdür Aras, yayınladığı ilk mesajında ise, "Yüce Rabbimin takdiri ve Sayın Bakanımızın tensip ve teveccühüyle şahsımıza tevdi edilen Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü vazifesine bugün itibariyle Bismillah diyerek başlamış bulunuyoruz. 15 yıl aradan sonra çocukluğumun, öğrenciliğimin ve vazife hayatımın en güzel yıllarının geçtiği Doğu'nun İncisi Memleketim Van'a kavuşuyor olmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyim. Bu kıymetli vazifeyi nasip eden Allah'a hamdolsun. Siz kıymetli meslektaşlarım, yönetici, öğretmen, okul aile birliklerimiz, velilerimiz ve varlık sebebimiz olan göz aydınlıklarımız sevgili öğrencilerimiz ve tüm hemşehrilerimizle birlikte eğitim çıtamızı Van'ımızın hak ettiği seviyeye yükseltmek, çocuklarımızı ve gençlerimizi köklerine bağlı, milli manevi değerlerinin farkında ve geleceğe güvenle bakan bireyler olarak yetiştirmek en büyük gayemiz olacaktır. Bu önemli vazifeyi icra ederken sizlerin desteği ve heyecanı bizi hedefimize ulaştıracaktır. Bu duygu ve hissiyatla sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor dualarınızı bekliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun, memleketimize layıkıyla hizmet etmeyi bize nasip etsin" ifadelerini kullandı.

MEHMET NURETTİN ARAS KİMDİR?

1973 Yılında Siirt´te dünyaya geldi. 1995 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl Van'da Sınıf Öğretmeni olarak göreve başladı.

1997-2006 yılları arasında Van Ferit Melen İlköğretim Okulu´nda sırasıyla; Müdür Yardımcılığı, Müdür Başyardımcılığı ve Okul Müdürlüğü yaptıktan sonra Van İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne, ardından Van Çaldıran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı.

05.08.2008 tarihinde İstanbul İl Millî Eğitim Şube Müdürlüğü görevine atanmış ve daha sonraki süreçte İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Mehmet Nurettin Aras, evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce ve Arapça bilmektedir.

13.09.2019 tarihinde Esenler İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü görevine başlamıştır.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2023, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER