Van'daki gazetecilerin 'Basın Sitesi' talebi

Van'da uzun süredir gazetecilerin uygun şartlarda ev sahibi olabilmesi için 'basın sitesi' talebi bulunuyor. Gazeteciler söz konusu talebi kentin en önemli inşaat firmalarından biri olan Akka İnşaat'ın sahibi İşadamı Ahmet Kaval'a iletti. Kaval ise şartların oluşması halinde böyle bir talebin yerine getirilmesi için çalışacaklarını söyledi.

Van'daki gazetecilerin 'Basın Sitesi' talebi

Van'da bulunan bazı gazeteciler Akk İnşaat Firması Yetkilisi İşadamı Ahmet Kaval'ı ziyaret etti. Ziyarette gazeteciler için 'Basın Sitesi' yapılması konuşuldu.

AKKA Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaval ile bir araya gelen Va'daki gazeteciler, kendisine 'Basın Sitesi' talebini iletti. Olaya sıcak ve olumlu yaklaşan İş insanı Ahmet Kaval, şartların oluşması halinde, gazetecilerin konut sahibi olmaları konusunda, üzerine düşeni fazlasıyla yapmaya hazır olduğunu belirtti.

AKKA Group Yönetim Kurulu Başkanı iş İnsanı Ahmet Kaval, "Van ve Van dışında şimdiye kadar binden fazla konut yaptık. Çeşitli yatırımlarımız oldu. Eğitim, Akaryakıt, İnşaat vb. sektörlerde çalışmalarımız oldu ve halende devam ediyor. İnsanlarımız için ne yaparsak azdır. Gazetecilik gerçekten çok zor bir meslek dalıdır. Gazeteci kardeşlerimizin konut talebi başım üstüne. İleriki günlerde şartların olgunlaşması halinde, Anadolu Basın Birliği İnternet Medyası (ABBİM)'in öncülüğünde veya diğer Gazeteciler cemiyet ve derneklerin bir araya gelmesi ile bize verecekleri bilgiler doğrultusunda, isteyen gazeteci kardeşlerimizi ev sahibi yapma taahhüdünü yerine getirmek, bizim için büyük bir mutluluk olur" diyerek makul ve haklı taleplerin yerine getirilmesi kadar başka da, güzel bir işin olmayacağını söyledi.

Gazeteciler ise, nazik davetlerinden dolayı AKKA Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaval ve ekibine teşekkür ederek, "İş adamları ile gazetecilerin buluşması sonucunda,  güzel fikirler ortaya çıkabiliyor. Bugün Ahmet Kaval bey bizleri ofisinde ağırladı. Çok nezih bir ofis ve çok misafirperver bir ekip ile bizleri karşıladılar. Gazeteciler adına kendilerine teşekkür ediyoruz. 'Basın Sitesi' adı altında gazeteci arkadaşlarımızı ev sahibi yapabilme düşüncesi çok olumlu oldu. Şimdiden tüm arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyoruz ve bir kez kendilerine iş insanı Ahmet Kaval'a teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandılar.

Van Bölge Gazetesi: Necat Teyfun

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER