Tarım fuarı yarın kapılarını açacak

Van'da bu 14. düzenlenecek olan Van Doğu Anadolu Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı, yarın saat 14.00'te Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açacak. İpekyolu Expo Fuar A.Ş. tarafından organize edilen Van Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı'nın sektörün gelişimine önemli katkılar sunması bekleniyor.

Tarım fuarı yarın kapılarını açacak

İpekyolu Expo Fuar A.Ş. Yönetimi tarafından organize edilen 14. Van Doğu Anadolu Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı, yarın yapılacak olan törenle kapılarını açacak.

Tarım sektörünü Van'da buluşturacak olan ve Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki tarım ve hayvancılığın gelişmesine önemli katkılar sunması beklenen fuar, çok sayıda ilden firmanın katılımıyla Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Yarın açılışı yapılacak olan 14. Van Doğu Anadolu Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı'nda, tarım makinaları, güneş paneli, traktör ve ekipmanları, hayvansal üretim makineleri, sulama sistemleri, tarımsal danışmanlık, gübre, ilaçlama, yem katkı maddeleri, gıda gibi ürünlerinin yanı sıra, 81 ilden gelen yöresel lezzetler yer alacak.

Öte yandan 14. Van Doğu Anadolu Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı'nda başta Van olmak üzere, çok sayıda ilden firmalar ürünlerini sergileyecek. Bölge il ve ilçelerden çiftçiler, üreticiler, akademisyenler, bayiler, ilgili kurum, kuruluş, oda ve dernek üyelerinin fuarı yoğun bir şekilde ziyaret etmesi bekleniyor.

Yarın saat 14.00'te kapılarını açacak olan 14. Van Doğu Anadolu Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı, 28 Nisan Pazar gününe kadar devam edecek. Fuarda 81 ilden gelen yöresel lezzetler de Vanlılarla buluşacak.

"FUARIMIZ BÜYÜK ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR"

İpekyolu Expo Fuar A.Ş. Yönetimi tarafından fuarla ilgili yapılan açıklamada, "Bu yıl 14. kez kapılarını açacak olan, Van Doğu Anadolu Tarım Hayvancılık ve Gıda fuarı 2010 yılından itibaren düzenli olarak organize edilmektedir. Doğu ve Güneydoğu ekseninde Ortadoğu sektörünün buluşma noktası olan fuar, bölgenin en verimli aktivitelerinden biridir. Tarımda önemli arazilere sahip olan bölgemizin tarımsal üretiminin artırılması için uygulanacak olan Milli Tarım Projesi sonucunda bölgede oluşacak verimliliğin izlenmesi, gelişen yeni teknolojilerin tanıtılması ve yeni kurulacak bağlantıların merkezi olması hasebiyle fuarımız büyük önem arz etmektedir. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki tarımsal gelişmelerin en güzel takip yeri olan fuarımız yurt içi ve yurt dışı katılımcıları ile ekonomiye katkı sunacaktır. Her geçen yıl gelişerek büyüyen fuar Ortadoğu ve İran başta olmak üzere bölgede bilinen ve beklenen fuar haline gelmiştir. Her yıl yüz binlerce katılımcıyı ve yüzlerce profesyonel ziyaretçiyi buluşturan fuarımız, 2024 yılında 350 firmayı ve 120 bin ziyaretçiyle buluşturmayı hedeflemektedir. Komşu il ve ülkelerden gelen profesyonel ziyaretçilerin yanı sıra özellikle tarım alanında gelişmiş olan İran İslam Cumhuriyeti başta olmak üzere, diğer ülkelerden gelen yüzlerce profesyonel alıcı heyetleri ile yurt içi ve yurtdışı pazarına açılma fırsatı sunmaktadır. 25-28 Nisan 2024 Van Expo Fuar ve Kongre merkezinde gerçekleşecek fuarımız bu yılda verimli ziyaretçilerini bekliyor. Ortadoğu Tarım Fuarları arasında yerini almaya aday olan fuarımız, son iki yılda olduğu gibi satış rakamları kırmaya devam ediyor. Doğu, Güneydoğu ve İran başta olmak üzere Ortadoğu pazarına kapılarına açılmak isteyen firmalar için büyük fırsatlar sunan bu verimli arenaya davetlisiniz" ifadelerine yer verildi.

Öte yandan şehrin belli noktalarında ziyaretçiler için ücretsiz servislerin kaldırılacağı ifade edildi. Fuara katılan ziyaretçilere ise ücretsiz fidan dağıtılacağı öğrenildi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: HACI YILMAZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER