banner24

İpekyolu’nda fahiş fiyat denetimi…

İpekyolu Belediyesi ile Van Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri ilçe sınırlarında hizmet veren marketlerde fahiş fiyat artışı ve etiket denetimi gerçekleştirdi.

İpekyolu’nda fahiş fiyat denetimi…

Son günlerde kamuoyuna yansıyan haksız fiyat artış iddialarına karşı İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın’ın talimatları ile oluşturulan özel ekipler, marketlerde fahiş fiyat ve etiket denetimlerinde bulundu.

Ekipler ilçe sınırlarında hizmet veren işletmelerde sebze-meyve, temel gıda ve temizlik ürünleri başta olmak üzere tüm temel ihtiyaç maddelerine yönelik fiyatları inceledi.

Denetimlerde, ürünün etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark olup olmadığına, etiket ve künye bilgileri ile indirimli ürünün indirimden önceki fiyatına bakıldı.

İncelemeler sonucu Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'a aykırı davranan işyerlerine tutanak tutularak, idari işlem uygulandı.

İpekyolu Belediyesi; ilçe sınırlarında düzenlenen fahiş fiyat ve etiket denetimlerine devam ederek vatandaşların karşılaştığı etiket uygunsuzluklarında, 444 7 160 çağrı merkezi hattına başvurabileceğini bildirdi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER