Çatak’ta minik öğrencilerin okuma bayramı

Van'ın Çatak ilçesindeki Atatürk İlkokulu birinci sınıf öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte okuma bayramı düzenlendi.

Çatak’ta minik öğrencilerin okuma bayramı

Çatak Atatürk İlkokulu konferans salonunda düzenlenen 'Bugün Benim Günüm' adlı okuma bayramına, Çatak Kaymakamı Sercan Sakarya, Hakim Ömer Faruk Atatanır, kurum müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programın sunuculuğunu birinci sınıf öğrencileri yaptı.

Program, miniklerin “Çayır çimen geze geze, Erik Dalı, Hayat Bayram Olsa ve Şirinler” oyunlarını sergiledikleri sahne gösterisiyle devam etti. Miniklerin son olarak sergiledikleri HipHop dansı gösteri performansı ise katılıcılardan tarafından büyük alkış topladı.

Kaymakam Sakarya, miniklerin yaptığı gösterileri çok beğendiğini ifade ederek, “Bugünler insan hayatında önemli dönüm noktalarıdır. Eğitim hayatına başlayarak okuma yazma öğrenen öğrencilerimiz hayata dair ilk ve önemli bir adım atmış oldular. Eğitime yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğuna inanıyorum. İlçemizde eğitim kalitesini yükseltmek için gereken tüm desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER