Hayal Dağı'na zorlu tırmanış...

Rota Doğa Sporları Kulübü üyesi 15 dağcı, yoğun kara rağmen 2 bin 800 rakımlı Hayal Dağı'na zorlu bir tırmanış gerçekleştirdi.

Hayal Dağı'na zorlu tırmanış...

Van Gölü Havzası’nı tanıtmak ve doğa bilinci kazandırmak üzere etkinlikler düzenleyen Rota Doğa Sporları Kulübü, her hafta farklı bir noktada etkinlik düzenliyor.

Bu çerçevede kulübe bağlı dağcılar, 2024 yılının ikinci tırmanışını Hayal Dağı'na gerçekleştirdi. 2 bin 800 rakımlı dağa tırmanmak için Özalp ilçesinde bir araya gelen dağcılar, daha sonra Hayal Dağı'nın eteklerine giderek tırmanışa geçti.

Zorlu bir tırmanış gerçekleştiren dağcılar, kar ve yoğun sise rağmen yaklaşık 5 saatte zirve yapmayı başardı.

"Muazzam bir görselliğe tanık olduk"

Konuya ilişkin bilgi veren Rota Doğa Sporları Kulübü yöneticilerinden Sedat Karacan, Van Gölü Havzası’nda bulunan dağların tanıtımını yapmaya devam ettiklerini belirtti. Her türlü hava şartında tırmanış yaptıklarını ifade eden Karacan, "Rota Doğa Spor Kulübü üyesi 15 dağcı Hayal Dağı'na hem sportif etkinlik hem de bu zirvedeki görselliği ve manzarayı izlemek adına bir tırmanış gerçekleştirdik. Kar tırmanışımızı gerçek manada zorladı. Köyler arasındaki yollar dahi kapalıydı ve yaklaşık 2 saat köyden etkinlik başlangıç noktasına yürümek durumunda kaldık. Öncü ekibimizle tırmanış boyunca yer yer iki metreyi bulan karı resmen yararak ilerledik ve yoğun sise rağmen zirveye ulaşmayı başardık. Zirve sisli olmasından ötürü manzarayı izleyemesek de indikçe açılan siste muazzam bir görselliğe tanık olduk" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2024, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER