VEDAŞ’tan 8.5 milyon liralık yatırım

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), tüketicilerine sunduğu hizmetin kalitesini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği yatırım çalışmalarını sürdürüyor.

VEDAŞ’tan 8.5 milyon liralık yatırım

VEDAŞ Muş İl Müdürlüğü, Bulanık ilçesine bağlı Rüstemgedik, Yoncalı ve Sarıpınar beldelerinin enerji alt yapısını güçlendirmek için 8.5 milyon liralık yatırım yaptı.

Tüketicilerinin memnuniyetini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden VEDAŞ Muş İl Müdürü Suat Coşar, “Merkez, ilçe ve köylerimizin enerji altyapısını güçlendirerek hizmet kalitemizi artırmaya devam ediyoruz. Son olarak Bulanık ilçemize bağlı Rüstemgedik, Yoncalı ve Sarıpınar beldelerimizi enerjilendiren hattımızı yeniledik. Eskiyen ve ihtiyaca cevap vermeyen şebekenin yerine modern bir elektrik şebekesi inşa ettik. Ayrıca bu bölgede kurduğumuz ring sistemiyle arızayı lokalize ederek muhtemel bir kesintiden etkilenen kullanıcı sayılarını da minimize ettik. Yine bu bölgelerimizde aydınlatma çalışmaları yaparak yeni armatür montajları gerçekleştirdik. Yaklaşık 8.5 milyon lira bedelle hayata geçirdiğimiz bu yatırımlarımızın halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Tüketicilerimize sunduğumuz hizmetin kalitesini artırmak için faaliyetlerimizi ilimiz genelinde büyük bir özveriyle sürdürüyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2024, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER