Hakem Kurulu Yönetimi yenilendi

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'na bağlı olarak çalışan Van İl Hakem Kurulu değişti. Van İl Hakem Kurulu Halil Kurt başkanlığında yeniden yapılandı.

Hakem Kurulu Yönetimi yenilendi

Erol Akyürek ve sonrasında Erkan Odabaşı'ndan boşalan İl Hakem Kurulu Başkanlığına eski Klasman Hakemlerinden Halil Kurt atanırken, Merkez Hakem Kurulunun onayı ile yeni İl Hakem Kurulu üyeleri de belli oldu.

Buna göre Van İl Hakem Kurulu Başkanlığı'na Halil Kurt atanırken, Başkan Vekilliğine Yusuf Demirkıran, Hakem Atama Sorumluluğunda İhsan Ekin, Gözlemci Atama Sorumluluğuna Ercan Ulutaş, Raportör ve Antrenman Sorumluluğuna ise Hüseyin Esen atandı.

"VAN'DA HAKEM CAMİASI İÇİN YENİ VE TEMİZ BİR SAYFA AÇMAK İSTİYORUZ"

Yapılan görevlendirilmeler sonrası açıklama yapan Van İl Hakem Kurulu Başkanı Halil Kurt, "Bilindiği üzere bir süredir devam eden Van İl Hakem Kurulu Başkanı ve üyelerinin belirlenmesi amacıyla MHK tarafından titiz bir çalışma yapılmaktaydı. Bu sadece Van için geçerli bir değişiklik değildi. Birçok ili kapsayan süreçte en nihayetinde bu değişiklikler ve görevlendirilmeler yapıldı. Van için de görev bize tevdi edildi. Bu görevlendirme gelişi güzel yapılmıyor. Başta da belirttiğimiz sınav, mülakat aynı zamanda hakemlik ve gözlemcilik kariyeri ve benzeri gibi daha birçok çalışmalar yapılarak, en ince ayrıntıya kadar dikkat edilmektedir. Ezcümle biz kurulumuzla birlikte Van'da Hakem camiası için yeni ve temiz bir sayfa açmak istiyoruz. Başta Van olmak üzere, bölgesel ve ulusal anlamda hakem çıtamızı daha yukarılara taşımak için birlik ve beraberlik içerisinde camiamıza hizmet etmek istiyoruz. İnşallah 2023-2024 sezonunu gerek sporcularımız için gerekse hakemlerimiz için kazasız belasız sona erer. Ben tekrar bu önemli göreve bizi layık gören TFF Başkanı ve Merkez Hakem Kuruluna şükranlarımı arz ediyorum" ifadelerini kullandı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHİM ATİŞ

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2023, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER