Hafriyatların gelişi güzel dökülmemesi için denetimler arttı

Van Büyükşehir Belediyesi, hafriyat ve inşaat yıkıntılarının belirlenen alanların dışına dökülmemesi için denetimlerini sürdürüyor.

Hafriyatların gelişi güzel dökülmemesi için denetimler arttı

Daha temiz ve yaşanabilir bir kent için çalışmalarını yürüten Van Büyükşehir Belediyesi, şehirde hafriyat ve inşaat yıkıntılarının gelişi güzel dökülmemesi için yoğun bir mesai harcıyor.

Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, hafriyat dökümü, inşaat kazı izni, inşaat yıkıntıları, dolgu izni ve kurumların yaptığı kazıları tek tek denetleniyor. 2 araç ve 4 personel ile 7/24 denetimlerini sürdüren ekipler, kent merkezi ve göl çevresine hafriyat dökenlere ağır cezalar veriyor. Hafriyat denetimleri ile birlikte görüntü, su ve toprak kirliliğinin de önüne geçilmeye çalışılıyor.

Ayrıca ekipler, kaçak dökümlerle daha etkin bir şekilde mücadele edebilmek için kentteki hafriyat kamyonlarını uydu takip sistemiyle anbean takip ediyor.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2022, 15:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bakımsız, boş ve kirli kıyılar
Bakımsız, boş ve kirli kıyılar - 2 yıl Önce

VAN GÖLÜ VE SIHKE GÖLÜ ÇEVRESİ KİRLİLİK, ÇÖP, ATIK VE HAFRİYATTAN TEMİZLENMELİ VE ÇEVRESİ YEŞİLLENDİRİLEREK KIYI BANDI VE PARK ALANLARI YAPILMALIDIR

SIRADAKİ HABER