Gürpınar’da geleceğin sporcuları yetişiyor

Van'ın Gürpınar Belediyesi, altyapı ve üstyapı hizmetlerinin yanı sıra vatandaşlara yönelik hayata geçirdiği sosyal projeleriyle de önemli çalışmalara imza atıyor.

Gürpınar’da geleceğin sporcuları yetişiyor

Spor şehri Gürpınar” sloganıyla çalışmalarını yürüten Gürpınar Belediyesi, ilçeye kazandırdığı 250 kişilik kapalı spor merkeziyle gençler için yeni sosyal faaliyet alanı oluşturdu.

Uluslararası karşılaşmalar dahil olmak üzere Gürpınar’ı başarıyla temsil eden sporcuların daha iyi koşullarda hazırlanmalarına olanak sağlayan merkezin yapımı Gürpınar Belediyesi ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı iş birliği içerisinde yapıldı.

Kısa sürede ilçeye kazandırılan modern tesiste, farklı spor dallarından yüzlerce sporcu antrenörleri eşliğinde daha iyi mekânda antrenman yapma imkânı buluyor.

Farklı spor dallarında Gürpınar’a kupalar getirirken tesisleşmede de önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirten Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, “Son derece modern ve yenilikçi bir spor merkezini ilçemize kazandırdık. Değirmendüzü Mahallemizde yaptığımız merkezimiz tüm ilçe sakinlerimize ve sporcularımıza uzun yıllar hizmet verecek. Gürpınar Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın en iyi ortamda spor yapmaları konusunda çalışmalarımız devam edecek. Gürpınar’ın hak ettiği yatırımları ilçemize kazandırmaya ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2023, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER