Gürpınar'da uçurtma ve bahar şenliği

Van’ın Gürpınar İlçesinde bulunan Başbulak Mesire ve Piknik alanında yapılan şenliği havaların ısınmasıyla birlikte binlerce vatandaş katıldı.

Gürpınar'da uçurtma ve bahar şenliği

Gürpınar Belediyesi öncülüğünde İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kızılay’ın destekleriyle gerçekleştirilen şenlikte çeşitli sportif ve kültürel etkinliklerle vatandaşlar doyasıya eğlendi.

Aileleriyle etkinliğe gelen çocuklar uçurtmalarını daha yükseğe uçurabilmek için çaba sarf etti. Büyüklerde zaman zaman çocukların heyecanına ortak olarak uçurtma yarışına dâhil oldu.
Şenlikte palyaçolar çocukların yüzlerini boyadı.

Gürpınar Aile Destek Merkezince hazırlanan el emeği göz nuru ürünler sergilendi.

AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Gürpınar’da böyle bir etkinlikte bulunmanın memnuniyetini yaşadığını kaydetti.

“Şenlikler olunca, eğlenceler olunca, gençlere yönelik programlar olunca insan bu sevince bu mutluluğa ortak olmak ister” diyen Arvas “20 yıldır AK Parti belediyecilik şehirleri imar ederken gençleri ve insanları hiçbir zaman unutmadı. Belediyeler sadece altyapı, üstyapı, yol ve asfalt ile anılsa da bugün imar ve insan odaklı bir belediye anlayışı hizmet ediyor. Bir de belediyelerimiz insan odaklı, hayata dokunan ve fabrikalar kuran belediyeleri düşündüğümüzde belediye başkanlarımızı alkışlamamız lazım. Bugünde Gürpınar Belediyemiz öncülüğünde güzel bir etkinlik gerçekleştiriliyor.” dedi.

Kaymakam Fatih Kayabaşı, ilçede, gençlik, spor ve eğitim çalışmalarının belediye ve ilgili kurumların iş birliği ile gerçekleştiğini kaydetti.

Önümüzdeki süreçte daha güzel çalışmalarında yapılacağını kaydeden Kaymakam Kayabaşı, “Gençlerimize yönelik çeşitli kurslar devam ediyor. Bugünde güzel bir etkinlikte belediyemiz öncülüğünde ilgili kurumlarımızın desteğiyle böylesi güzel bir etkinlikte bir araya geldik. Yarınımızın geleceği olan gençlerimiz için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Etkinlikte Konuşan Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Gürpınar’ın artık sevginin, suyun ve hoşgörünün başkenti konumunda olduğunu anımsattı.

Her yönüyle gelişen bir Gürpınar İnşa etmek için var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Başkan Tanış, “Şehirleri inşa ederken nesilleri ihya etmezseniz ihya edemediğiniz nesiller inşa ettiğiniz o şehirleri başınıza yıkar. Bizlerde Gürpınar Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana hem şehrimizi inşa etmekle hem de nesillerimizi ihya etme adına projelerimizi hayata geçiriyoruz. İlçemizde 80 yılda belediye eliyle yapılmış işin 1 buçuk katı kadar iş yaptık. 1 milyon metrekare parke taşı hedefimizin 250 bin metrekare üzerine çıkarak 1 milyon 250 bine ulaştık. Bununla birlikte Hoşab Projesini hayata geçirdik, tekstil fabrikamızı kurarak 300 kardeşimize iş imkânı sağladık. Doğalgaz çalışmalarımız devam ediyor. Allah izin verirse ekim ayına kadar ilçemizin belli bir kısmında doğalgazı kullanmaya başlayacağız. Bu da Gürpınar için yüzyılın projesidir. Bunu yaparken çocuklarımızı gençlerimizi unutmadık. Gençlerimiz ve çocuklarımızın yerel yönetimlerde söz sahibi olsunlar diye 32 çocuk, 72 gençlik ve 26 kadın meclisimizi kurduk. Ülkemizde nadir bulunan bu meclislerle bir ilki gerçekleştirdik. Sürekli olarak bu meclislerimiz aracılığıyla gençlerimiz ve çocuklarımızla bir araya gelerek yerel yönetimlerde söz sahibi olabilmelerini sağladık. İlçemizde spor müsabakalarında gençlerimiz destanlar yazıyorlar bizde Gürpınar Belediyesi olarak her alanda yanlarındayız ve yanlarında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Başkan Tanış, 11 Haziran Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Van’da gerçekleştirilen programa vatandaşları davet ederek sözlerini bitirdi.

Şenliğe AK Parti İlçe Başkanı Taha Güngör, Belediye Meclis üyeleri, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri de katıldı.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER