Gürpınar Belediyesi ilçe halk kütüphanesini yeniledi

Gürpınar Belediyesi tarafından yapımı ve tasarımı gerçekleştirilen İlçe Halk Kütüphanesi, yenilenen yüzüyle kitapseverlere ev sahipliği yapacak.

Gürpınar Belediyesi ilçe halk kütüphanesini yeniledi

Öğrencilerin sosyal, kültürel, eğitim programlarının yanı sıra kariyer yaşamlarını da destek olarak onları geleceğe en iyi şekilde hazırlama noktasında önemli bir boşluğu dolduracak olan ilçe kütüphanesi, yenilenen 280 metrekarelik alanıyla ilçe halkına hizmet verecek.

Belediye meclis üyeleriyle birlikte kütüphanede incelemelerde bulunan Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, ilgili birim müdürlerinden bilgi aldı.

Öğrencilerin ve vatandaşların rahat rahat kitap okuyup, araştırma yapabilecekleri bir ortam hazırladıklarını kaydeden Başkan Tanış, “Gürpınar Belediyesi olarak her zaman önceliğimiz eğitim. Eğitim alanındaki yatırımlarımıza da devam ediyoruz. Gençlerimiz için belediyemizin öz kaynağıyla yapımını ve tasarımını üstlendiğimiz kütüphanemiz, gençlerimizin hem derslerine çalışma imkânı sunacak hem de istedikleri kitaba ulaşacaklar. İlçemizin böyle bir kütüphaneye ihtiyacı vardı. Çok güzel bir çalışma oldu. İlçemize ve tüm kitapsever vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2021, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER