Erdoğan: Öyle bir kazandık ki kimse kaybetmedi

Resmi olmayan sonuçlara göre, Türkiye'yi 5 yıl daha Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetecek... Kısıklı'da toplanan vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı, "Ben bir şey daha söylemiştim; biz öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek. Öyleyse, bugün kazanan sadece Türkiye'dir" dedi.

Erdoğan: Öyle bir kazandık ki kimse kaybetmedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı'da toplanan halka hitap etti...

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin ikinci turunu milletimizin teveccühü ile tamamlamış bulunuyoruz.

Demokrasi bayramı yaşatan milletime şükranlarımı sunuyorum. İradesini ortaya koyan tüm vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Kadınlarımızı tebrik ediyorum. Gençlerimizi tebrik ediyorum. Ve AK Parti davasına gönül veren tüm kardeşlerimi tebrik ediyorum.

Yurt içinde yurt dışında ikinci tura göre özellikle yüksek oy oranları ile sandığa koşan herkese teşekkür ediyorum.

5 yıl daha ülkeyi yönetme sorumluluğu verdiniz. Biz hep kutlu yürüyüş yarım kalmaz demiştik. Biz hep hizmet eden hezimete uğramaz demiştik. Biz hep Türkiye bize biz de Türkiye'ye emanetiz demiştik.

İsterseniz buna bir tane daha bay ekleyebiliriz. Bay Bay Bay Kemal...

2018'de CHP'nin vekil sayısı 146 idi. 2023'te CHP'nin vekil sayısı 169 çıkardı. Fakat malum toplamda yüzde 1 bile oya sahip olmayan malum partilere kiralık vekil verdi.

Şimdi 129'a düştü. Hesap uzmanı ya. Bu işleri çok iyi bilir. Diyoruz ki; 14 Mayıs'ın da 28 Mayıs'ın da kazananı 85 milyon vatandaşımızın tamamıdır.

Ben bir şey daha söylemiştim; biz öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek. Öyleyse, bugün kazanan sadece Türkiye'dir.

Seçimler gelir geçer, sel gider kum kalır. Asıl olan ülkemizin hedeflerinden sapmaması, milletimizin birliğimize beraberliğimize sahip çıkmasıdır.

Seçim sonuçları bir kez daha göstermiştir ki, hiç kimse bu ülkenin kazanımlarına göz dikemez.

Her seçim bizim için yeniden doğuştur. Bizde aile kutsaldır. Kadına şiddet bizde yasak, haramdır. Ümüğünü sıkarız. Önümüzdeki dönemde milletimize ne söz verdiysek, yapacağız.

Ankara'ya yola çıkıyorum. Bu defa balkon konuşmasını Külliye'den yapacağız."

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2023, 20:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER