Erçek Flamingo Parkı tamamlandı

İpekyolu Belediyesi'nin Park Bahçeler Müdürlüğü personelleri, özverili çalışmaları ve kurumun sahip olduğu imkanlarla, Erçek Flamingo Parkı'nın inşasını başarıyla tamamladı. Söz konusu parkın yakın zamanda resmi açılışının yapılacağı belirtildi.

Erçek Flamingo Parkı tamamlandı

Erçek Flamingo Parkı, Vanlılara ve dışarıdan gelen ziyaretçilere muhteşem doğayla iç içe keyifli bir deneyim sunmak için gün sayıyor.

Erçek Gölü sahilinde bulunan ve yaklaşık 253 kuş türüne ev sahipliği yapan park, şehrin kalabalığından kaçmak isteyenler için eşsiz bir deneyim sunuyor.

Parkta, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, yeşil alanlar, dinlenme bölgeleri, açık hava spor alanları, kafe ve gözlem noktaları gibi çeşitli olanaklar yer alıyor.

Ayrıca, parkta bulunan doğa gözlem dürbünü sayesinde flamingoların doğal yaşam alanları ve davranışları yakından izlenerek, kuş gözlemciliği yapmak isteyenler için ideal bir fırsat imkanı veriyor.

Erçek Flamingo Parkı, İpekyolu Belediyesi'nin Park Bahçeler Müdürlüğü personellerinin özverili çalışmaları ve kurumun desteği ile gerçekleştirilen bir başarı öyküsüdür. Parkın yapımının her metrekaresinde fedakar personellerin emeği ve alın teri yer alıyor. Söz konusu park, bölgenin doğal güzelliklerini ve flamingoların yaşam alanını koruma amacıyla tasarlandı. Yakın gelecekte hizmete açılacak olan bu park, bölge halkının doğal bir yaşam alanına erişimini kolaylaştıracak.

van bölge gazetesi

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2023, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER